pre 15 minuta 10: 42
Argentina piše novu fudbalsku bajku: Još jedna pobeda deli je od večnosti
Selektor Skaloni i Mesi su blizu da se upišu u istoriju svetskog fudbala, a za to im je potrebno da pobede Španiju u finalu Mundijala.
AP Photo/Ng Han Guan
Iako već duže vreme ne učestvuje redovno na turnirima, australijski teniser Nik Kirjos ne prestaje da privlači pažnju javnosti.
Poznat po svojoj iskrenosti i sklonosti ka kontroverzi, Kirjos je ponovo dospeo na naslovne strane izjavama u kojima izražava razočaranje u Endija Mareja – britanskog asa i jednog od stubova čuvene „velike četvorke“.
"Nekada smo imali blizak odnos. Danas ne znam ni da li smo još uvek prijatelji. Jedva da i pričamo", rekao je Kirjos.
Australijanac je otkrio i da je pokušao da uključi Mareja u svoj podkast, ali da to nije uspeo.
"Ponašao se kao da mu je to ispod časti. Pomislio sam: "Ma daj, čoveče, nađi malo vremena".
Međutim, Marej nije bio jedini na meti Kirjosa. Osvrnuo se i na slučaj dopinga u koji je umešan italijanski teniser Janik Siner, aludirajući da ATP pokušava da zataška situaciju.
"Pokušavaju da ga zaštite po svaku cenu… Na kraju krajeva, direktor ATP i mnogi visoki zvaničnici su Italijani. Cela situacija mi izgleda kao farsa", rekao je bez ustručavanja.
Iako je njegov povratak tenisu i dalje neizvestan, Kirjos ne prestaje da bude deo teniske svakodnevice. Nedavno je najavio i spektakularnu egzibiciju u kojoj bi se suprotstavio Arini Sabalenki.
Bez obzira na to da li igra ili ne, Kirjos ostaje jedan od najintrigantnijih likova u svetu tenisa. Njegove izjave, često kontroverzne i direktne, redovno izazivaju burne reakcije među kolegama i ljubiteljima sporta.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
10.06.2025 08: 25
Endi Marej, bivši teniser i trener Novaka Đokovića osvrnuo se na saradnju sa najboljim srpkim teniserom koja je trajala nekoliko meseci.
03.06.2025 10: 55
Australijski teniser Nik Kirjos saopštio je da će zbog povrede propustiti Vimbldon.
13.05.2025 11: 45
Tejtum nije među omiljenijim košarkašima u NBA, te su se zbog toga počeli javljati navijači koji su likovali na društvenim mrežama.
13.05.2025 10: 14
Srpski teniser i Britanac prekinuli su saradnju posle samo šest meseci rada.
pre 22 sata 12: 29
Španac je navodno dobio "zeleno svetlo" da ponovo zaigra posle duge pauze
15.07.2026 10: 02
Legendarni Amerikanac, smatra da najveći problem srpskog asa trenutno nije tenis, već fizička sprema.
14.07.2026 22: 30
Daren Kejhil je trenirao neka velika imena kroz karijeru, ali svaki od njih je imao neku vrstu neprijatnosti sa dopingom.
14.07.2026 16: 33
Ovaj dokumentarac premijerno će biti prikazan 20. avgusta.
Ostavite komentar