pre 6 sati 23: 50
Iznenađenje u jeku trke za titulu: Siti menja ime stadiona
... makar za jedno kolo.
Profimedia
Srpski teniser Novak Đoković se emotivnom porukom oprostio od Nikole Pilića, koji je juče preminuo u 87. godini. U pitanju je trener koji je imao ogroman uticaj na njegov razvoj i karijeru.
"Dragi Sjor Niko, primio sam tužnu vest danas dok sam bio na terenu, završavajući svoj trening. Osećaj praznine i tuge me je obuzeo. Nadam se da si osetio koliko si mi značio u karijeri i životu. Tvoj uticaj na moj razvoj kao čoveka i tenisera ostaje neizbrisiv. Osećam večnu zahvalnost tebi i tvojoj divnoj ženi Miji što ste me prihvatili kao vašeg rođenog sina kada sam imao 12 godina. Moji roditelji i braća su tebe uvek osećali kao člana porodice", napisao je Đoković na Instagramu.
Đoković je istakao da će Pilićev legat će dugo trajati i da će se generacije sa velikim divljenjem osvrtati na njegov lik i dela.
"Sva tvoja dostignuća kao igrač, trener i selektor su ispisana zlatnim slovima u knjigama sportske istorije Balkana i svetskog tenisa. Za mene, ipak, ono najvažnije je da te sa ponosom mogu zvati "Sjor Niko, moj teniski Otac". Počivaj u miru", napisao je Đoković.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
07.05.2026 08: 22
Za Artura Fisa zajednički rad sa osvajačem 24 grend slem titule predstavljao je posebno iskustvo.
06.05.2026 21: 45
Janik Siner je prethodnog vikenda osvojio Masters u Madridu i tako uvećao prednost na ATP rang listi u odnosu na drugoplasiranog Karlosa Alkaraza.
06.05.2026 07: 37
Srpski teniser trenutno boravi u Italiji gde se čeka prvi meč na Mastersu u Rimu.
05.05.2026 21: 12
Nakon duge pauze, srpski teniser je nepoznanica za sve rivale.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 8h
pre 9 sati 20: 52
Vreme čini svoje.
pre 9 sati 20: 52
Mladi Hrvat nagoveštava veliku karijeru...
pre 10 sati 20: 08
Veliko razočarenje...
pre 13 sati 17: 40
Posle dužeg čekanja i pauze izazvane kišom, Aleksander Zverev uspešno je završio posao na Mastersu u Rimu i plasirao se u narednu rundu pošto je savladao sunarodnika Danijela Altmajera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.
Ostavite komentar