ATP

Kraj i za Filipa Krajinovića na ATP turniru u Ženevi

22.05.2023 14:54
Kraj i za Filipa Krajinovića na ATP turniru u Ženevi MN Press

Nema više srpskih tenisera na ATP turniru u Ženevi jer je posle Dušana Lajovića u prvom kolu ispao i Filip Krainović. Njega je u dva seta 2:0 (7:5, 6:1) savladao Adrijan Manarino.

Srpski teniser i Francuz su igrali 50 minuta u prvom setu koji je drugim brejkom pripao Manarinu 7:5. Manarino je poveo 3:0, međutim, Krajinović je uspeo da uzvrati u devetom gemu i izjednači potom na 5:5. Međutim, slabo je servirao u 12. gemu, Manarino je poveo 40:0, a zatim je posle velike borbe, spašene tri set lopte riuvala, srpski teniser poklekao.

Drugi set je protekao u dominaciji 47. igrača na ATP listi. Sa dva brejka u drugom i šestom gemu lako je završio posao za 30 minuta. Manarino u drugom kolu čeka pobednika duela Pelja - Ivaška.