pre 4 minuta 08: 22
Novak iskren posle predaje Italijana: Razmišljao sam da idem kuži, žao mi je ...
I srpski teniser je imao problema sa žuljevima, ali je uspeo da sanira problem.
Profimedia
Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Turčina Ergija Kirkina rezultatom 2:0 (6:2, 6:2) u meču Svetske grupe 1 Dejvis Kupa.
Posle meča, naš igrač se prisetio okršaja sa Italijanima, koji je naša teniska reprezentacija imala pre dve godine, kada je bila nadomak finala, ali je ključni bod izostao. Njega je trebalo da donese Novak Đoković, ali je na kraju Janik Siner trijumfovao.
"To je bio jedan od najtežih dana, a verujem i za druge po reakciji. Nisam do sada tako nesto osetio, bili smo slomljeni. On Novaka se očekivalo da sve dobije, ja sam odigrao neverovatno mečeve, kad sam dobio Musetija, mislili smo da će Novak to da reši. Nije bilo suđeno tad, da budemo dogodine u najjačem sastavu i da se opet borimo za tako nešto", rekao je Kecmanović.
Ovog puta, najboljeg tenisera u istoriji nema na Dejvis kupu.
"Sa Noletom se nismo čuli, dogurao je do polufinala, pa je bio zauzet I nije bio dostupan. Uvek nas podržava kada nije tu, isto Duci i Laslo, uvek se držimo zajedno. Iako neki igrači nisu tu, imamo zajedništvo i zajedno pokušavamo da dođemo do isto cilja. Verujem u punom sastavu da možemo".
Za kraj, kratko o pobedi protiv Turčina...
"Znači mi dosta, nije nikada lako igrati pred našom publikom, kada očekuje od mene da pobedim, osećam odgovornost kao prvi igrač i kapiten. Trudim se da dam više na singlu", istakao je Kecmanović.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
15.01.2026 07: 49
Najbolji teniser sveta svih vremena dobio jednog sigurnog i brojne potencijalne rivale na prvom Grend slemu u sezoni.
05.01.2026 12: 15
Dejvis Kup ekipa Srbije započinje kvalifikacije za završni turnir gostovanjem reprezentaciji Čilea.
06.11.2025 10: 59
Mečeve Novaka i Miomira možete pratiti na kanalu Arena sport tenis.
05.11.2025 19: 27
Miomir Kecmanović se plasirao u treće kolo turnira u Atini nakon pobede protiv Lučana Dariderija (2:1).
pre 5 minuta 08: 22
I srpski teniser je imao problema sa žuljevima, ali je uspeo da sanira problem.
pre 34 minuta 07: 53
Dobro jutro. Novak Đoković se u dalekoj Australiji bori za 13. polufinale u Melburnu. Protivnik mu je Lorenco Muzeti. Meč neće početi pre 05.15 časova.
pre 18 sati 14: 00
Bošnjaković ima virusnu infekciju, dok Tartarini je morao da otputuje u Italiju zbog smrti majke.
pre 19 sati 12: 44
Vodeći reket sveta bez velikih problema stigao do polufinala uvodnog Grend slema u sezoni.
Ostavite komentar