pre 14 minuta 17: 20
Hamilton na ivici suza: Delovalo je nemoguće, hvala Ferari; Rasel: Luise, zaslužio si pobedu
Zanimljivo je da su na postolju stajala trojica Brinanaca, pored Luisa tu si bili i Lando Noris, odnosno Džordž Rasel.
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
Janik Siner strojevim korakom ide ka zamišljenoj 20. tituli u svetu profesionalnog tenisa, odnosno četvrtom Grend slem trofeju namenjenom šampionima, jer je posle Luke Nardija i Aleksandra Vukić rutinski savladao i Pedra Martineza na Vimbdlonu - 3:0 (6:1, 6:3, 6:1).
Teško da bi Španac i bez muke sa povredom ramena imao dovoljno aduta da zagorča život vodećem reketu sveta, a kamoli da mu ugrozi već viđeni prilazak u četvrtu rundu jednog od najjačih i najpopularnijih turnira na svetu, a sa tim problemom je bio još nemoćniji i nedostojniji rival momku, od čuje ruke je više puta "stradao" i jedan Novak Đoković.
Prvi set je nagoevstio odnos snaga i epiilog drugog susreta lidera ATP liste i Španca, sa 52. mesta u poretku singl igrača. Brejkovima za 2:0 i 4:0 otupeo je u startu otpor protivnika, a onda mirno priveo posao kraju. I u drugom je uzeo dva gem servisa Martinezu, mada je ovaj podigao nešto nivo igre i čak ulazio u brejk prilike. Najpre za 3:2 i 6:3.
Treći je delovao kao malo ozbiljniji trening za, donedavno (zbog dopinga) suspendovanog vižljastog momka sa Apenina. Već savladani Martinez samo je popunjavao broj i verovatno u sebi brojao minute do konačne eliminacije. Siner je skupljao poene, sabirao dobijene gemove i brejkove (2), dok definitivno nije produžio svoju misiju u Londonu.
Martinezu je ostalo samo da proslavi izbegavanje nule u trećoj "rundi" meča i oduzimanje dve meč lopte apsolutnom favoritu. Janik će u odmini finala igrati protiv 21. tenisera sveta, Bugarina Grigora Dimitrova, ili daleko slabije rangiranog Austrijanca Sebastijana Ofnera (165).
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
13.07.2025 20: 24
Posle pet vezanih poraza i dve duge godine bez pobede protiv Alkaraza, Siner je najzad savladao Španca!
13.07.2025 08: 00
Titula šampiona Grend slema na travi iostaje u Španiji ili se seli u Italiju.
11.07.2025 21: 36
Najbolji teniser sveta Janik Siner izjavio je danas posle plasmana u finale Vimbldona da je odigrao najbolje u važnim poenima i tako došao do pobede protiv Novaka Đokovića.
11.07.2025 21: 10
Srpski teniser Novak Đoković ispao je u polufinalu Vimbldona, pošto ga mu je Janik Siner naneo ubedlijv poraz rezultatom 6:3, 6:3, 6:3.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 12h
pre 35 minuta 17: 00
Opet bolji u finalu od sunarodnika...
pre 4 sata 13: 26
Bivši britanski teniser objasnio je kakav je odnos imao sa "velikom trojkom" tokom igračkih dana i kako se sve promenilo nakon završetka karijere
12.06.2026 19: 25
Nemac posle osvajanja prvog Grend slema u karijeri mašta o novim uspesima
12.06.2026 17: 13
Srpsko-kazahstanski tandem eliminisan u četvrtfinalu...
Ostavite komentar