pre 5 minuta 17: 33
Počinje Arenino Svetsko prvenstvo: Ovo je raspored mečeva prvog vikenda
Turnir će otvoriti Argentina i SAD, odnosno Brazil i Austrija.
Profimedia
Srpski teniser Novak Đoković je otkucao kartu za osminu finala Rolan Garosa nakon ubedljivog trijumfa nad Austrijancem Filipom Mišolićem sa 6:3, 6:4, 6:2. Olimpijski šampion blista na terenu "Filip Šatrije", kao što je to činio i prošlog leta. Munjevitom silom stigao je među 16 najboljih tenisera Otvorenog prvenstva francuske.
Iako to nije javno istakao, Đoković nije bio toliko radostan činjenicom da baš sada igra prvi noćni termin ovog turnira. Na pres konferenciji poručio je da je poprilično zainteresovan da uživa u finalu UEFA Lige šampiona, a čak i indirektno zamolio organizatore da ga ne zatvara dan - što je upravo morao i da učini. Samim tim, njegov protivnik bio je "kolateralna šteta" Novakovih frustracija koje su stvorile jedan neverovatan performans koji može samo uliti strah u kosti Britanca Kamerona Norija - njegovog narednog protivnika.
Kontrola je konstantno bila u rukama našeg reprezentativca, koji je samo jedanput morao da brani svoj servis. Tokom celog meča igrao je skoro pa perfektno, a nekoliko poena osvajao je na maestralan način. Sjajno je "sekao" tempo protivnika, ali je imao dosta problema sa sticanjem prednosti.
Prva prilika za vođstvo bila je ujedno i najkomplikovanija. U drugom gemu meča brzinski je stigao do 0:40, što je Mišolić uspeo da vrati. Zatim su se konstantno rvali za primat, pa smo ukupno videli šest izjednačenja i sedam brejk lopti za Đokovića. Tu nije uspeo da osigura set, ali jeste u šestom gemu kada je iskoristio brejk loptu broj 10.
Nije se dugo čekalo za trijumf, iako je bilo dosta dugačkih razmena loptica i borbi za poene. Najbolji svih vremena je uspešno terao protivnika da se "šeta" i troši, što mu je pomoglo da nanese nokautirajući udarac kada je to bilo najpotrebnije. Slamao je Mišolića u još dva navrata, po jedanput u preostala dva seta.
Prvi brejk stigao je u petom gemu drugog seta, a naredni na samom startu trećeg. Već tad nazirala se pobeda koju je jedini preostali srpski predstavnik u singl konkurenciji sa lakoćom ostvario. Đoković će se za četvrtfinale boriti sa Kameronom Norijem, koji je u trećem kolu savladao svog sunarodnika Džejkoba Firnlija sa 3:0 u setovima.
Pred Đokovićem je bio veome težak žreb, gde je mogao već u trećem kolu da se susretne sa prvim nosiocem. Ipak, "autsajderi" su odradili svoje, te još neće ići ni na jednog od 50 najboljih tenisera na ATP rang listi.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
16.04.2026 18: 30
Iako iz njegovog tima nema konkretnih potvrda, sam boravak u Marbelji dodatno podgreva očekivanja da se Đoković polako zahuktava za ključne izazove na šljaci.
09.06.2025 12: 30
Od ostalih srpskih tenisera Miomir Kecmanović zadržao je 46. mesto sa 1.146 bodova, Laslo Đere pao je za pet mesta i sad je 64. sa 927, dok je Hamad Međedović popravio plasman za četiri mesta i sad je 70. teniser sveta sa 871 bodom.
09.06.2025 08: 00
Španski teniser govorio na konferenciji za medije posle osvajanja pete grend slem titule.
08.06.2025 17: 25
Veliko dostignuće italijanskog tenisera.
pre 8 sati 09: 28
Najbolji teniser sveta svih vremena naosvajao se titula na jednom od, njemu, omiljenijih Mastersa u karijeri, ali već neko vreme nije držao šampionski govor na toj adresi.
pre 20 sati 21: 02
Srpski tenis imao je uspešan dan na Mastersu u Rimu, pošto je posle Miomira Kecmanovića plasman u drugo kolo izborio i Hamad Međedović.
07.05.2026 16: 46
Spreman je za najveća dostignuća?
07.05.2026 14: 19
Iako igra protiv najboljeg svih vremena Prižmić je optimista pošto se meč igra na šljaci, podlozi koja mu više odgovara, dok će Đokoviću ovo biti prvi nastup na ATP turu posle gotovo dva meseca pauze.
Ostavite komentar