pre 1 minut 22: 20
Mojih najgorih 48 sati u Čelsiju: Mareska ljut i razočaran na nečije komentare
Menadžer Čelsija uprkos pobedi nad Evertonom razočaran što on i ekipa nisu imali podršku posle poraza od Atalante u Ligi šampiona.
Profimedia
Kazahstanski teniser Aleksander Bublik imao je interesantan razgovor sa glavnim sudijom na meču osmine finala Mastersa u Madridu protiv Jakuba Menšika, od koga je izgubio rezultatom 6:3, 6:2.
27-godišnji teniser nije mogao da veruje šta ga je snašlo u ovom dvoboju, te je na pauzi između gemova iskoristio priliku da prozbori o trenutnom stanju "belog sporta":
"Mohamede, sećaš li se kada je tenis bio lagan? Pre pet godina bilo je baš lako igrati tenis. Bilo je mnogo momaka u top 50 koji su se jedva kretali. Sada ovaj momak ovde nije ni među 10 najboljih. Šta je, dođavola, ovo?", upitao je Bublik glavnog arbitra.
Nije se ova partija završila dobro za Kazahstanca, s obzirom da ga je Menšik "poslao kući" za manje od sat vremena. Bublik je u prethodnoj rundi izbacio Andreja Rubljova, sedmog favorita za osvajanje Madrida, nakon tri seta te je ovaj rezultat bio relativno iznenadan. Češki teniser je tako postao prvi četvrtfinalista na Masters turniru, a čekaće boljeg iz dvoboja Nemca Aleksandera Zvereva i Argentinca Franciska Cerundola.
Dok je Menšik otkucao kartu za top 8, ostali teniseri su igrali svoje mečeve osmine finala. Mateo Beretini nije uspeo da izdrži do kraja, te je nakon izgubljenog taj-brejka u prvom setu predao meč Džeku Drejperu. Ostali Britanci su pali na svojim preprekama, Džejkob Firnli nije uspeo da se izbori sa Grigorom Dimitrovim (6:4, 7:6(3)) dok je Kanađanin Gabrijel Dijalo savladao Kamerona Norija u tri seta (2:6, 6:4, 6:4).
Grk Stefanos Cicipas ponovo je zakazao na turniru, pošto je izgubio duel sa Lorencom Muzetijem rezultatom 7:5, 7:6(3). Italijan će se za mesto u četvrtfinalu boriti sa Aleksom De Minorom koji je u dva seta slavio protiv Denisa Šapovalova. Poslednji meč sedmog dana programa u Madridu biće ujedno i derbi kola između Amerikanca Tejlora Frica i Norvežanina Kaspera Ruda.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
29.04.2025 22: 15
Argentinski teniser Fransisko Serundolo eliminisao je prvog nosica Aleksandera Zvereva sa mastersa u Madridu pošto ga je u osmini finala pobedio rezultatom 2:0 (7:5, 6:3) za sat i 30 minuta.
28.04.2025 19: 29
Otkazani su svi današnji teniski mečevi u muškoj i ženskoj konkurenciji na Masters turniru u Madridu zbog nestanka struje u Španiji, saopštili su organizatori takmičenja.
27.04.2025 16: 45
Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u osminu finala Mastersa u Madridu, pošto je danas u trećem kolu pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 2:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:0).
27.04.2025 14: 25
Bublik će tako u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Šeltona i Menšika.
pre 7 sati 14: 45
Italijan treću godinu zaredom miljenik publike na ATP turu.
pre 12 sati 10: 10
Najbolji teniser sveta svih vremena, naravno, žili mnogo više od te "sitne" brojke.
12.12.2025 21: 38
Jedan od najboljih tenisera u istoriji, "kralj šljake" i osvajač 22 Grend slem trofeja Rafael Nadal, morao je da se podvrgne operaciji desne ruke.
12.12.2025 18: 22
Pored toga moraće da plati 70.000 dolara, i neće se moći pojavljivati na turnirima pod okrivljem ITIA, ne samo kao igrač, već kao i trener, ili posmatrač.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar