
pre 7 sati 23: 00
Srbija lagano "preplivala" Rumuniju: Počeo pripremni vaterpolo turnir u Šapcu
Trostruki uzastopni olimpijski šampion nije imao problema protiv komšijske selekcije.
Srpski teniser ovih dana izuzetno je aktivan van terena, mada se sprema i za Masters u Madridu. Osim što je bio na utakmici Reala, zatim na dodeli nagrada za najboljeg sportistu, Đoković je bio gost i na nekoliko televizija.
Bilo je i medija, koji su pokušali da od Novaka na brzaka izvuku ekskluzivu, a upravo je to bio cilj novinara AS-a dok je Đoković ulazio na svečanost povodom dodele nagrade Laureus.
Srpski teniser za tačno mesec dana puni 38 godina i mnogi se pitaju koliko će još igrati, a španski AS je pokušao da sazna, kad Novak planira da ode u penziju.
“Ne znam, da li ti znaš? Ne znam zaista, sačekajmo”, kroz osmeh je uzvratio najbolji teniser svih vremena.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
20.04.2024 14: 40
Najbolji teniser sveta Novak Đoković će propustiti ATP Masters u Madridu, a umesto njega će se na žrebu naći Francuz Luka van Aš, prenose španski mediji.
pre 18 sati 11: 30
Vimbldon počinje 30. juna i traje do 14. juula. Titulu Španac Karlos Alkaraz.
12.06.2025 18: 56
Sada kada su se utisci slegli, kazahtanski teniser je pričao samo pohvalno o Sineru. Šta više, uporedio ga je i sa najboljim teniserom u istoriji.
12.06.2025 17: 15
Uprava Vimbldona sprema mnoštvo promena za ovogodišnje izdanje turnira.
pre 18 sati 11: 30
Vimbldon počinje 30. juna i traje do 14. juula. Titulu Španac Karlos Alkaraz.
12.06.2025 18: 56
Sada kada su se utisci slegli, kazahtanski teniser je pričao samo pohvalno o Sineru. Šta više, uporedio ga je i sa najboljim teniserom u istoriji.
12.06.2025 17: 15
Uprava Vimbldona sprema mnoštvo promena za ovogodišnje izdanje turnira.
12.06.2025 09: 57
Ženska teniska asocijacija nastavlja da pomaže svojim članicama da se ostvare i van terena.
Ostavite komentar