pre 10 minuta 17: 00
Gotovo: Romano potvrdio, Kostić doneo odluku - prolazi preglede već u sredu
Nije se završilo onako kako su mnogi očekivali...
S velikim ambicijama je Novak Đoković došao na turnir u Dohi, gde je trebalo da napadne jubilarnu 100. ATP titulu u karijeri bez pandama u istoriji tenisa, ali je pao već na prvom, povratničkom ispitu posle predaje zbog povrede u polufinalu Australijan Opena. I to od ruke Matea Beretinija, Italijana kog je pre toga "tukao" gde god ga je sreo.
I u tome nema ničeg iznenađujućeg, još manje senzacionalnog, ako pitate našeg poznatoog teniskog stručnjaka Radmila Armenulića. Bez obzira što je reč o osvajaču rekordna 24 Grend slema i čoveku, čija su dostignuća teško dostižan domaći zadatak ne samo sadašnjim i budućim "reketašima", već sportistima uopšte.
"Prosto, godine čije svoje. Bez obzira što se radi o izvrsnom atleti, posvećenom brizi o telu i umu, čak ni on u, uskoro, 38. godini ne može da se kreće kao što je sa 25 ili 30. Ni psiha nije više ista. Sve je drugačije i teže, mora da uloži više truda nego pre da bi zadržao svoj visok standard. Na moju žalost, ne očekujem više spektakularne rezultate od Novaka", kaže Armenulić na početku razgovora za Arenin sajt.
I to nije nešto što dugogodišnji selektor Dejvis kup reprezentacije nekadašnje Jugoslavije govori od juče, jer je na istom ovom mestu predvideo da će prošla sezona biti možda najteža u profesionalnom životu NAJ tenisera u svim iole važnim kategorijama "belog sporta". Mada je Đoković, mimo njegovih očekivanja, konačno stigao do olimpijskog zlata, uspevši da u javu pretvori svoj jedini nedosanjani teniski san.
"Mislim da je limitiran u ovakvim okonostima i da mu je vreme da razmisli o kraju karijere. Da možda odigra još jedan, dva velika turnira i, sa Vimbdlona ili Rolan Garosa, ode u velikom stilu. I sutra to da uradi nema za čim da žali, jer je već ostvario sve zamislivo i nezamislivo".
Nije potrebno lično poznavati Đokovića da bi se bilo svesno o kakvom šampionu se radi, s koliko ljubavi, strasti i glađu za izazovima radi to što radi. Baš zato naš sagovornik misli da Novaku neće biti lako da preseče i kaže zbogom igranju za poene, pobede, titule i podebljane rekorde, kao što mu je sve teže da se nosi sa porazima i povredama.
"Ima oca i trenere, ima s kim da se posavetuje i odluči šta mu je činiti. Ali, ta velika odluka je samo njegova. Kao i svaka prethodna. Treba samo razumeti da nije jednostavno i lako zatvoriti jedno poglavlje života i prestati da radiš nešto čime se baviš od najmanjih nogu, posebno kada si u tome apsolutno najbolji na svetu svih vremena. Svi čekamo na Noletove sledeće poteze i navijamo za njega, kao svih ovih godina i decenija", zaključuje Armenulić priču o trenutno sedmom reketu sveta, čija je kolona sa ATP trofejima ostala prazna cele 2024. godine, a ni ova nije još uvećala tu impozantnu kolekciju.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
20.03.2024 10: 14
Čuveni teniski stručnjak smatra da će najbolji teniser sveta svih vremena nastaviti da se suočava s raznim velikim izazovima u 2024. godini.
pre 21 sat 19: 22
Prema njegovom predlogu, setovi bi se igrali do četiri gema umesto do šest.
03.08.2026 16: 46
Nemački teniser Saša Zverev osvrnuo se na sve glasnije priče o mogućem bonusu igrača koji preskaču najveće turnire.
03.08.2026 10: 44
Plasman najbojjeg tenisera sveta svih vremena ostao nepromenjen, kao i lidera Janika Sinera.
pre 4 sata 12: 13
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je obavezno genetsko testiranje i poručila da ženska konkurencija mora da ostane pravedna.
pre 9 sati 08: 10
Specijalne pozivnice za učešće u pojedinačnoj konkurenciji u ženskoj konkurenciji dobile su Venus Vilijams, Tejlor Taunzend, Sloan Stivens, Kerolajn Dolhajd, Darja Vidmanova, Lois Boason i Elvina Kalijeva.
pre 9 sati 08: 05
U narednoj rundi Kecmanovića očekuje duel protiv Francuza Artura Rinderkneša, koji će biti novi izazov u borbi za plasman u osminu finala Mastersa u Montrealu.
pre 21 sat 19: 22
Prema njegovom predlogu, setovi bi se igrali do četiri gema umesto do šest.
Ostavite komentar