pre 4 sata 22: 51
Lion ponovo remizirao: Lilu "minimalac" pred put za Beogradu
Okončani su svi mečevi u francuskoj Ligi 1...
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez)
Slučaj italijanskog tenisera Janika Sinera bio je "milion milja daleko od dopinga", izjavio je danas visoki zvaničnik Svetske antidoping agencije (WADA) Ros Vencel, prenosi danas Bi-Bi-Si (BBC).
Siner je pre tri dana suspendovan na tri meseca, pošto je postigao nagodbu sa WADA, koja je prvobitno zahtevala od jedne do dve godine suspenzije.
"Ovo je bio slučaj koji je milion milja daleko od dopinga. Naučne povratne informacije koje smo dobili bile su da ovo ne može biti slučaj namernog dopinga, uključujući mikro-doziranje", rekao je Vencel.
Bi-Bi-Si navodi da je Vencel odbacio tvrdnje o posebnom tretmanu i rekao da su uslovi suspenzije, za koje neki tvrde da će imati mali uticaj na Sinera, bili prikladni za ovaj slučaj i da nije uzet u obzir teniski kalendar.
Sinerova suspenzija stupila je na snagu 9. februara, a trajaće do 4. maja.
"WADA je primila poruke od onih koji smatraju da je kazna previsoka i u nekim aspektima neki kažu da je to nepravedno prema sportisti, a drugi kažu da to nije dovoljno. Možda je to pokazatelj da, iako neće biti popularno kod svih, možda je to pokazatelj da je to prava kazna. Kada posmatramo ove slučajeve pokušavamo da ih sagledamo tehnički, operativno i to ne radimo sa strahom od toga šta će javnost, političari ili bilo ko reći", istakao je Vecel.
Odluka oko kaznžnjavanja Sinera izazzvalka je brune reakcije u svetu tenisa, ali i sporta, jer kako je naglasio Novak Đoković radi se o "nedoslednosti i selektivnosti WADA prema sprovođenju kazni sportistima, a ne o tome da li je Siner kriv ili ne".
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
23.02.2025 17: 20
Vodeći teniser sveta nije odmah prihvatio ponudu da samo 90 i kusur dana ne igra turnire.
15.02.2025 11: 17
Epilog doping afere najboljeg tenisera sveta Janika Sinera dobio je konačan epilog i Italijan će naredna tri meseca biti van terena, prenose svetski mediji.
28.09.2024 14: 21
Italijan je očekivao da je priča oko dopinga okončana.
10.09.2024 11: 58
Svetska antidoping agencija nije htela da interveniše povodom sitne ATP kazne za vodećeg tenisera sveta.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
pre 5 sati 22: 37
Na treningu su, pored Đokovića, bili i njegovi najbliži saradnici – trener Boris Bošnjaković, fizioterapeut i dugogodišnji prijatelj Miljan Amanović, kao i menadžer i nekadašnji sparing partner Karlos Gomez Erera. Tim predvodi Novaka u misiji osvajanja 101. titule u bogatoj karijeri.
pre 7 sati 20: 38
Turnir u Atini, deo serije ATP 250, privlači pažnju teniskih ljubitelja, a igra se za nagradni fond od 766.615 evra.
pre 9 sati 18: 36
Beloruska teniserka Arina Sabalenka pobedila je danas Italijanku Jasmin Paolini 6:3, 6:1 u meču prvog kola grupe "Štefi Graf" na Završnom WTA turniru u Rijadu.
pre 10 sati 17: 22
Italijanski teniser Janik Siner pobednik je mastersa u Parizu...
Ostavite komentar