pre 23 minuta 21: 12
Blagojević za Arenu: Imamo mi više problema, ovo više nije slučajnost; Jakšić: Skidam kapu mojim igračima
Treneri Partizana i Čukaričkog suprotnih raspoloženja...
Guliver/P Photo/Manu Fernandez
Italijanski teniser, Janik Siner izdao je saopštenje u kom je objasnio zbog čega se nagodio sa Svetskom antidoping agencijom (WADA) i prihvatio tromesečnu suspenziju.
Suspenzija zbog korišćenja nedozvoljene supstance klostebola je na snazi od 9. februara i trajaće do 4. maja, što znači da će Siner prvo propustiti turnir u Dohi, gde je bio postavljen za prvog nosioca.
"Ovaj slučaj je visio nada mnom već skoro godinu dana i proces je mogao da traje do kraja godine. Uvek sam prihvatao da sam odgovoran za svoj tim i shvatam da su stroga pravila WADA važna zaštita za sport koji volim. Na osnovu toga sam prihvatio ponudu WADA da rešimo ovu situaciju sa sankcijama u trajanju od tri meseca", napisao je Siner u svom saopštenju.
Ranije je WADA u obrazloženju tromesečne suspenzije istakla da je istraga zaključila da Siner nije imao svesnu nameru da koristi klostebol i da nije izvukao nikakvu prednost nad rivalima iz dva pozitivna testa na minimalne tragove klostebola otkrivenih u njegovom organizmu.
Sineru će kazna isteći na vreme da zaigra na mastersu u Rimu 15. maja, a zatim i na Rolan Garosu 25. maja.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
15.02.2025 11: 17
Epilog doping afere najboljeg tenisera sveta Janika Sinera dobio je konačan epilog i Italijan će naredna tri meseca biti van terena, prenose svetski mediji.
23.08.2024 22: 40
"Očigledno je bilo veoma težak trenutak za mene i moj tim. Još uvek je, jer je sve ovo još uvek sveže", istakao je vidno potreseni Italijan.
30.03.2026 08: 44
Posle Mastersa u Majamiju, objavljena najnovija ATP lista.
30.03.2026 08: 22
Osvajač poslednjeg Mastersa u Majamiju mora još mnogo da uči i radi da bi dostigao najvažnije rekordne Masters brojke najboljeg tenisera ikada.
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
pre 5 sati 16: 32
Srpski teniser posle skoro tri sata igre poražen od Britanca 1:2 (2:6, 6:4, 6:7) u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu.
04.04.2026 15: 57
Ekipa televizije Arena Sport otputovala je u Monte Karlo kako bi prisustvovala Masters turniru i putem naših kanala omogućila vam teniski doživljaj iz prve ruke!
04.04.2026 12: 05
Poznati stručnjak ističe da je populacija koja voli ovaj sport starija, što nije dobro.
03.04.2026 19: 02
Masters u Monte Karlu igraće se od 5. do 12. aprila za nagradni fond od 6.309.095 evra.
Ostavite komentar