pre 14 minuta 14: 55
Dok ne smrkne i ne svane: Buadi pobegao, Krupi izabrao Francusku
Francuski fudbal u nekoliko dana dobio dve suprotne vesti o izborima talentovanih fudbalera.
Profimedia
Finske teniser Hari Heliovara i Britanac Henri Paten osvojili su Australijan open u dubl konkurenciji, pošto su danas u finalu pobedili italijanski par Simone Boleli i Andrea Vavasori rezultatom 6:7 (16:18), 7:6 (7:5), 6:3.
Meč je trajao tri sata i sedam minuta. Heliovara i Paten su bili šesti nosioci na turniru, a Boleli i Vavasori treći.
Oba para su napravila po jedan brejk u prvom setu, a u taj-brejku su Boleli i Vavasori bili bolji rezultatom 18:16. U drugom setu nije bilo brejkova, a zatim su Heliovara i Paten osvojili taj-brejk sa 7:5.
Finac i Britanac su na startu trećeg seta oduzeli servis protivnicima, tu prednost su zadržali i tako došli do pobede i titule.
Heliovara i Paten su danas osvojili drugu grend slem titulu, nakon što su prošle godine trijumfovali na Vimbldonu.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
12.02.2026 16: 15
WTA turnir u Dohi se igra za nagradni fond od 4.088.211 dolara.
11.02.2026 13: 05
Zbog velike iscrpljenosti nakon učešća na Australijan openu, Đoković se odlučio da se ne takmiči u Kataru.
05.02.2026 21: 19
Organizatori ovog Mastersa su objavili njegovu fotografiju na zvaničnom posteru.
02.02.2026 12: 00
S godinama telo usporava, te je Đoković u prošloj sezoni igrao "samo" polufinala na sva četiri GS i to je odličan učinak u životnoj trideset devetoj. Već sad je jasno da je nova sezona bolja od prethodne.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 16h
pre 2 sata 13: 10
Sledeći izazov pred svetskim tenisom je turnir u Majami, a s obzirom da je Novak Đoković odustao od učešća, biće zanimljivo videti ko će uspeti da iskoristi ovu priliku i stane na put mladoj dominaciji na ATP turu.
pre 6 sati 08: 59
Uprkos porazu u finalu Indijan Velsa sa partnerkom Anom Danilinom, srpska tenisera ostala u vrhu dubl tenierki na WTA listi.
pre 6 sati 08: 40
Siner je smanjio prednost Alkaraza, a Zverev se približio Đokoviću na trećoj poziciji.
pre 7 sati 07: 30
Italijan je na ovaj način nadmašio Rodžera Federera i Novaka Đokovića.
Ostavite komentar