
pre 3 minuta 20: 48
Aleksa Avramović uzeo rusku titulu sa CSKA: Šampionski oproštaj Srbina od VTB lige
Košarkaški reprezentativac trijumfalno završio odiseju u klubu iz Moskve, pre selidbe u novi klub.
Veliko iznenađenje u Australiji pripredio je francuski teniser Gael Monfis. On je eliminisao Tejlora Frica u trećem kolu Australijan opena.
Malo ko je očekivao da 38-godišnjak moože da se suprotstavi četvrtom igraču planete, ali je Francuzu pošlo za rukom posle preokreta i više od tri časa borbe – 3:6, 7:5, 7:6 (1), 6:4.
Monfis je igrao kao u najboljim danima, atraktivno, eksplozivno, konstantno pritiskajući Amerikanca.
Nakon prvog seta delovalo je da će Fric rutinski ovo rešiti u svoju korist, ali komplikacije su vrlo brzo počele, pred kraj drugog seta, koji je Gael prelomio brejkom u 12. gemu.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
10.01.2025 12: 30
Monfis će u finalu turnira u Oklandu igrati protiv Belgijanca Zizua Bergsa, koji je pobedio Portugalca Nuna Boržesa sa 6:2, 3:6, 7:5. ATP turnir u Oklandu se igra za nagradni fond od 766.290 američkih dolara
09.01.2025 08: 00
Žreb nije bio naklonjen ni ostalim srpskim teniserima jer će Dušan Lajović i Miomior Kecmanović igrati jedan protiv drugog u prvom kolu AO.
08.10.2024 11: 27
Najstariji je bio Rodžer Federer 2019. godine , a 38-godišnji Monfis sustigao je čuvenog Švajcarca.
21.01.2024 14: 00
Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale Australijan opena, pošto je danas u osmini finala u Melburnu pobedio domaćeg igrača Aleksa de Minora 6:4, 6:7 (5:7), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0.
pre 7 sati 13: 15
Prva je i dalje Arina Sabalenka iz Belorusije sa 11.553 boda, ispred Amerikanke Koko Gof. Njih dve su u subotu igrale u finalu Rolan Garosa, a posle tri seta pobedila je teniserka iz Amerike.
pre 8 sati 12: 30
Od ostalih srpskih tenisera Miomir Kecmanović zadržao je 46. mesto sa 1.146 bodova, Laslo Đere pao je za pet mesta i sad je 64. sa 927, dok je Hamad Međedović popravio plasman za četiri mesta i sad je 70. teniser sveta sa 871 bodom.
pre 12 sati 08: 00
Španski teniser govorio na konferenciji za medije posle osvajanja pete grend slem titule.
pre 22 sata 22: 12
Španski teniser Karlos Alkaraz odbranio je titulu na Rolan Garosu, pošto je danas u finalu posle nestvarnog preokreta pobedio Italijana Janika Sinera rezultatom 3:2 (4:6, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:3), 7:6 (10:2).
Ostavite komentar