pre 7 minuta 15: 34
Otkazana pripremna utakmica Partizana: Ništa od duela sa Botevom
Interesantno je da ekipa nije ostvarila pobedu ni na jednoj proveri u dosadašnjem delu zimskih priprema.
AP Photo/Antonio Calanni
Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani saopštio je danas da će 16. i 17. aprila ove godine biti razmatrana žalba Svetske antidoping agencije (WADA) u vezi sa slučajem najboljeg tenisera sveta Italijana Janika Sinera.
U saopštenju CAS se navodi da će saslušanje povodom ovog slučaja biti održano iza zatvorenih vrata, pošto nijedna od zainteresovanih strana nije zatražila javnu raspravu. CAS nije saopštio kada će konačna presuda biti doneta.
Siner je tokom takmičenja na Mastersu u Indijan Velsu u martu prošle godine bio pozitivan na zabranjenu supstancu klostebol. Italijanski teniser je ponovo bio pozitivan osam dana kasnije kada je analiziran uzorak uzet van takmičenja.
Međunarodna agencija za integritet tenisa (ITIA) je dva puta privremeno suspendovala Sinera zbog ovih rezultata, ali se Italijan oba puta uspešno žalio nezavisnom sudiji tribunala i dozvoljeno mu je da nastavi da se takmiči.
ITIA je 20. avgusta saopštila je da Siner neće biti suspendovan pošto je nezavisna komisija utvrdila da u ovom incidentu nema krivice ili nemara italijanskog tenisera.
ITIA je zatim navela da će Siner prema pravilima izgubiti 400 bodova na ATP listi i novčanu nagradu od 325.000 dolara, koju je osvojio na Mastersu u Indijan Velsu.
WADA je potom krajem septembra uložila žalbu Sudu u Lozani, pošto za najboljeg tenisera sveta traži zabranu takmičenja od jedne do dve godine.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
02.11.2024 15: 50
Štepanek je novo lice u stručnom štabu mladog italijanskog tenisera
06.10.2024 13: 12
U narednoj rundi, u osmini finala, Italijan čeka boljeg iz duela Ben Šelton (SAD) - Roberto Karabljes Baena (Španija). Inaače, pre Janika Sinera plasman u treće kolo, takođe posle preokreta, izborio je i Danil Medvedev.
02.10.2024 14: 47
Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je ATP turnir u Pekingu, pošto je danas u finalu pobedio Italijana Janika Sinera rezultatom 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3).
26.09.2024 13: 57
Siner će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča između Švajcarca Stena Vavrinke i Rusa Romana Safijulina. ATP turnir u Pekingu se igra za nagradni fond od 3.720.165 dolara
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 19h
pre 1 sat 14: 33
Prvi grend slem sezone je počeo, a polako se bliži drugo kolo turnira u Melburnu.
pre 23 sata 16: 15
Srpski teniser je bio veoma zadovoljan servisom koji mu je olakšao posao protiv Španca Martineza.
19.01.2026 13: 39
Srpski teniser bez problema slavio na Grend slemu, čiju je istoriju obeležio.
19.01.2026 11: 25
Ukoliko danas savlada Pedra Martineza, srpski teniser ide na momka s kojim se nije nikada sastajao.
Ostavite komentar