
pre 2 minuta 22: 43
Ibrahimagić se ne obazire na Atamana: Važna je posvećenost
Trener košarkške reprezentacije Nemačke Alan Ibrahimagić izjavio je danas pred finale Evrpskog prvenstva da će njegova ekipa dati sve od sebe da pobedi Tursku.
Miomir Kecmanović nije više deo turnira u Hong Kongu, pošto ga je danas sa ovog azijskog turnira, na kraju divovske i dramatične borbe, izbacio Aleksandar Miler - 1:2 (7:5, 6:7, 6:7).
Meč je trajao tri sata i 28 minuta, prvi set pripao je srpskom tenisru a druga dva Francuzu, a sva tri su bila uzbudljiva, igrala se na poen i na "nož". Do 4:4 u prvom setu nije bilo brejkova, a onda su viđena tri, a kako je Beograđanin uzeo jedan gem više na protivnikov servis činilo se da može do ovog ATP četvrtfinala.
Drugi je bio još tvrđi, došlo se do 5:5, kada je naš Dejvis kup reprezetativac oduzeo servis Mileru i u narednom imao priliku da pobedi, ali umesto toga publika je gledala taj-brejk. U doigravanju je Miomir preokrenuo na 4:3, da bi potom stao.
Treći deo meča je otvoren sa dva brejka, potom je Francuz imao trijumf u rukama, pošto je oduzeo servis Kecmanoviću i poveo sa 5:4. Ipak, u sledećem nije iskoristio dve meč lopte, a Srbin jeste svoju prvu brejk priliku da izjednači na 5:5.
Otišlo se u taj-brejk, gde je prednost šetala s jedne na drugu stranu. Vodio je Kecmanović 4:1, pa imao meč lopte na 7:6 i 8:7, ali nije zadržao fokus i preciznost do kraja, pa je Miler došao do 12:10 i izbacio ga.
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
U eri kada sportisti postaju kulturni i poslovni fenomeni, granice između brenda i ambasadora sve su tanje, a tržišni uticaj jači nego ikada.
12.09.2025 18: 22
Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Turčina Ergija Kirkina rezultatom 2:0 (6:2, 6:2) u meču Svetske grupe 1 Dejvis Kupa.
11.09.2025 15: 05
Žreb je odredio da ovaj duel u petak otvaraju Miomir Kecmanović i Ergi Kirkin.
09.09.2025 18: 29
Pred teniskom reprezentacijom Srbije su nove Dejvis kup obaveze, a 12. i 13. septembra će u dvorani "Čair" u Nišu dočekati Tursku.
02.09.2025 08: 42
Srpska teniserka nije uspela da izjednači plasman svog zemljaka na ovogodišnjem Grend slemu u Njujorku.
pre 3 sata 18: 50
Osvajači ključnog poena za tenisku reprezentaciju Srbije protiv Turske, Matej i Ivan, podvlače koliko im je pomogao najbolji teniser sveta ikada.
pre 7 sati 14: 55
Naši teniseri pobedili Tursku sa 3:0, odlučujući poen ostvarili u dublu kada su braća Sabanov slavili
12.09.2025 21: 22
Srbija upisala i drugu pobedu protiv Turske na Dejvis kupu.
12.09.2025 19: 35
Srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Turčina Ergija Kirkina rezultatom 2:0 (6:2, 6:2) u meču Svetske grupe 1 Dejvis Kupa.
Ostavite komentar