pre 9 minuta 20: 48
Šta se ovo događa? Ludnica Rolan Garosa, Argentinac i Španac odigrali jedan od najdužih mečeva u istoriji
Gotovo šest sati su proveli na pariskoj šljaci.
Profimedia
Iako se broj godina povećava, Novak Đoković i dalje ume da izdominira, što je pokazao u duelu sa Rinkijem Hidžikatom koga je munjevitom silom savladao rezultatom 6:3, 6:3 za plasman u drugo kolo turnira ATP Brizbejn.
Pobeda je stigla za svega 76 minuta, što mu je ujedno i prvi trijumf nad australijskim protivnikom a i u ovoj novoj sezoni:
"Uvek očekujem da uradim dobre stvari, pobeda je pobeda. Veoma je važno startovati pobedom u novoj sezoni. Hidžikata je zaslužio veliki aplauz za igru, naterao me da se borim za pobedu. Nadam se da ste uživali. Prošle godine sam igrao meč na Junajted kupu pred ponoć, sada ovde u Brizbejnu, to sada postaje tradicija. Hvala što ste došli da sa nama provedete novogodišnje veče", rekao je Đoković posle meča.
Srpski teniser je potom naglasio da mu je drago što su članovi njegove porodice u Brizbejnu.
"Definitivno ćemo ostati da proslavimo Novu godinu. Moja porodica je tu, moja deca, uzbuđena su što će u krevet ići nešto kasnije, tako da ćemo gledati neke od vatrometa u Brizbejnu", dodao je naš as.
Krajem godine srpski reprezentativac je u svoj trenerski tim doveo bivšeg suparnika Endija Mareja, olimpijskog šampionat iz 2012. godine. On nije bio u Đokovićevom uglu tokom duela prve runde Brizbejna, ali će se uskoro pridružiti Novakvom timu.
"Marej trenutno skija. Na porodičnom je putu. Nadam se da se neće povrediti pre nego što dođe ovde. Pričali smo pre meča, uzbuđen sam što ću ga imati u timu. 25 godina je bio rival preko mreže, ali sada će biti sa mnom, rame uz rame", zaključio je osvajač zlatne medalje sa OI u Parizu.
Đoković će sutra u paru sa Nikom Kirjosom u osmini finala dubl konkurencije igrati protiv Majkla Venusa iz Australije i Hrvata Nikole Mektića. Što se tiče singla, srpski teniser će 2. januara u osmini finala igrati protiv Francuza Gaela Monfisa sa kojim tokom karijere ima skor 19-0.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
pre 23 sata 21: 33
Duel protiv Žoao Fonseka ostaće upisan kao tek drugi put u njegovoj karijeri da je izgubio nakon vođstva od 2:0 u setovima, prvi takav udarac doživeo je još 2010. protiv Jurgen Melcer.
29.05.2026 20: 56
Meč je trajao četiri časa i 57. minuta.
29.05.2026 20: 07
Barklaj, koji sebe ponekad opisuje kao neuspešnog novinara, godinama prati Đokovića sa posebnim interesovanjem. Iako je ranije otvoreno navijao za Endija Marija, o Novaku ima izuzetno visoko mišljenje i redovno komentariše njegovu igru i ponašanje na terenu.
29.05.2026 08: 26
Podatak koji jeste zanimljiv, ali ne mora ništa da znači.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 2h
pre 10 minuta 20: 48
Gotovo šest sati su proveli na pariskoj šljaci.
pre 37 minuta 20: 21
Iscrpljujuća borba na pariskoj šljaci.
pre 45 minuta 20: 13
Novi ljubimac domaće publike eliminisan posle četiri spasene meč lopte...
pre 3 sata 17: 16
Potpuna dominacija uoči ženskog teniskog klasika.
Ostavite komentar