Đoković Kecmanović Lajović i Danilović u glavnom žrebu Australijan Opena 2025 | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Novak Đoković predvodi srpski kvartet u glavnom žrebu AO 2025: Zna se ko neće morati u kvalifikacije

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

06.12.2024 13:22
Novak Đoković, srpski teniser, sigurni učesnika Australijan Opena 2025 Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill
Novak Đoković, srpski teniser, sigurni učesnika Australijan Opena 2025

Ako sve ostane u najboljem redu, odnosno u to vreme budu zdravi i dostignu željeni nivo forme, na Australijan Openu će sigurno učestvovati četvoro predstavnika srpskog tenisa.

Novak Đoković, kao kandidat za titulu i sedmi reket sveta, mnogo slabije rangirani ali dovoljno visoko plasirani da bi preskočili kvalifikacije, Miomir Kecmanović (54) i Dušan Lajović (81), te ove sezone sjajna Olga Danilović (51). 

Svi su oni na objavljenom spisku učesnika glavnog žreba prvog Grend slema u svakoj, pa i 2025. godini (12 - 26. januar), a potencijalno bi mogli da im se priključe Hamad Međedović i Laslo Đere, kao 114. i 115. na ATP listi.

 

 

Za početak, kao nosioci kvalifikacija, a na isti način bi do one prave borbe trebaloda pokuša doći i mlada Lola Radivojević, kao 180. u WTA poretku. Ninna Stojanović (261) i Aleksandra Krunić (286) teško da mogu i do kvalifikacija. 

Inače, pravo na direktno učešće ima 104 takmičara u obe kategorije, a uvek im se priključuju dobitnici specijalnih pozivnica, pobednici kvalifikacija za glavni žreb turnira serije 2.000 u Melburnu.

Tamo gde je najbolji teniser sveta svih vremena oseća kao kod kuće, jer je baš u tom gradu osvojio čak 10 od rekordna 24 Grend slema. Prošle godine je ispao od potonjeg šampiona i trenutno vodećeg reketa sveta Janika Sinera. 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).