Rafael Nadal je možda odigrao i poslednji meč u karijeri | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Van de Zandšlup pokvario Rafin poslednji ples: Španija gubi od Holandije

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

19.11.2024 19:13
Rafael Nadal je možda odigrao i poslednji meč u karijeri Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Rafael Nadal je možda odigrao i poslednji meč u karijeri

Španski teniser Rafael Nadal je poražen od Botika Van de Zandšlupa 2:0, po setovim 6:4, 6:4 u četvrfinalu Dejvis kupa.

Sam početak završnog turnira Dejvis kupa je bio vrlo emotivan za Nadala i sve prisutene u Malagi. Jasno je bilo da jedan od najboljih tenisera u istoriji igra možda i svoj poslednji meč.

Oba igrača su poprilično sigurni u početnim servis gemovima. To je trajalo gotovo do samog kraja prvog seta, a onda je Van de Zandšlup stigao do brejka pri rezultatu 4:4. Holanđanin je nakon toga rutinski stigao do vođstva u setovima.

Holandski teniser je dobru igru "naplatio" i na startu drugog seta gde je odmah stigao do brejka. Nadal nije igrao dobro u tim momentima, a Van de Zandšlup je stigao do vođstva od 4:1. Uspeo je Španac da uzvrati jednim brejkom, ali nakon toga nije ozbiljnije ugrozio servis protivnika koji je stigao do trijumfa.

Španija, koja je domaćin završnice Dejvis kupa, gubi 1:0 od Holandije. Na teren će uskoro Karlos Alkaraza i u slučaju da savlada Talona Grikspora, igraće se i dubl. Prema rasporedu za španski dubl su prijavljeni Alkaraz i Marsel Ganoljers, dok će Holandiju predstavljati Botik Van de Zandšlup i Vesli Kolof.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Nadal se oglasio zbog Alkaraza: Ovi teški trenuci ...

ATP

25.04.2026 09: 40

Nadal se oglasio zbog Alkaraza: Ovi teški trenuci ...

I Janik Siner se kratko osvrnuo na vest, poručivši da je "tužno videti Alkaraza van terena", dok su pojedini analitičari otišli korak dalje i ocenili da bi njegov izostanak mogao da ima najveći uticaj upravo na Novaka Đokovića, u smislu potencijalnog žreba i puta kroz turnir.