
pre 1 sat 00: 46
Gazeta postavila pitanje Tudoru: Kako da ti jedan ovakav Vlahović sedi na klupi?
Italijanski mediji u superlativu pišu o srpskom napadaču nakoj sjajne noći u Torinu.
Uprkos stomačnim problemima Hamad Međedović uspeo je da se plasira u svoje prvo ATP finale pobedom protiv Lasla Đerea 2:1.
U današnjem finalu Belgrade open, srpski teniser se u 15.00 časova sastaje sa Denisom Šapovalovim, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Jiržija Lehečke.
"Finale će odlučiti ko bude bolje servirao. Videćemo šta nam je činiti. Izuzetno sam motivisan pred moje prvo finale, ali se trudim da ne mislim da je to taj meč", istakao je Hamad, dodajući da je u finišu duela sa Đereom prošao kroz pravi rolerkoster emocija.
Sa druge strane Šapovalov je preko kvalifikacija došao do finala i u svakom meču bio je prilično superioran na terenu.
"Očekujem težak meč. Međedović je mlad, ali dobar igrač. Znam da će publika biti uz domaćeg igrača, ali se nadam da ću i ja imati podršku sutra“, rekao je Špovalov.
Poslednji dan turnira otvara finale dublova, a sastaju se: Marej/Pirs – Dodig/Mansuri
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
08.11.2024 15: 25
Prošle godine Marej je blistao u Banjaluci, gde je i osvojio titulu u dublu
08.11.2024 08: 20
Na Centralnom terenu biće odigrana još tri meča, dva u dublu i još jedno polufinale između Lehečke i Šapovalova.
07.11.2024 08: 54
Današnji program otvoriće u 11 časova Slovak Klajn i Čeh Lehečka, a posle njih će na teren Australijanac O’Konel i Kanađan Denis Šapovalov.
06.11.2024 18: 27
U četvrtfnalu srpski teniser igra protiv Florijana Marožana
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 2h
pre 16 sati 09: 06
Gostujući u podkastu, srpski teniser govorio i o svojim principima u životu.
15.09.2025 11: 50
Najbolja srpska tenisreka Olga Danilović spustila se za stepenik niže u odnosu na prošlonedeljnu WTA listu i sada zauzima 42. poziciju, dok je Nina Stojanović nazadovala za tri mesta i trenutno je 159. igračica na planeti.
15.09.2025 10: 27
Najbolji teniser sveta svih vremena zadržao plasman iz poslednjeg preseka stanja u singl konkurenciji.
13.09.2025 18: 50
Osvajači ključnog poena za tenisku reprezentaciju Srbije protiv Turske, Matej i Ivan, podvlače koliko im je pomogao najbolji teniser sveta ikada.
Ostavite komentar