
pre 10 minuta 22: 12
Ni odlični Dončić nije pomogao: Nemačka u polufinalu Eurobasketa
"Panceri" posle velike drame slavili protiv "zmajčeka" sa 99:91
Najbolji teniser sveta Novak Đoković učešće na turniru Srpska Open u Banjaluci započinje u sredu duelom protiv Francuza Luka van Eša, koji je istakao da mu je velika čast što će dobiti priliku da igra protiv takve legende kakav je lider na ATP listi.
Trenutno 87. igrač na planeti nikada u karijeri nije nastupao protiv najboljeg na svetu i to je, kao je rekao veliki motiv za njega.
"Velika je čast što ću imati priliku da igram protiv tako velikog tenisera kakav je Novak Đoković. On je legenda našeg sporta. Ne znam da li je najbolji svih vremena, ali je monstrum od igrača. Nije da mi je on omiljeni igrač na turu, ali imam ogromno poštovanje prema njemu", rekao je francuski teniser.
Van Eš je naglasio da je Novak Đoković apsolutni favorit u ovom meču, ali da on ne želi unapred da se preda i da će se truditi da ovaj duel traje što duže.
"Niko ne može da mi oduzme želju da se borim. Igraču protiv igrača koji je neverovatan, ali ću se truditi da mu otežam osvajanje svakog poena. Daću sve od sebe i to će biti jedan poseban meč", rekao je Van Eš.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
U eri kada sportisti postaju kulturni i poslovni fenomeni, granice između brenda i ambasadora sve su tanje, a tržišni uticaj jači nego ikada.
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
17.04.2023 16: 48
Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjavio je danas u Banjaluci da se nada da će biti spreman za prvi meč na Srpska openu, pošto je priznao da mu lakat nije u idealnom stanju.
17.04.2023 16: 37
Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće protiv Francuza Luka van Eša u osmini finala turnira Srpska open u Banjaluci.
17.04.2023 13: 58
Direktor turnira Srpska open Đorđe Đoković izjavio je danas da najbolji teniser sveta Novak Đoković ima veliku želju da osvoji turnir u Banjaluci.
15.04.2023 14: 01
Najbolji teniser sveta Novak Đoković mogao bi već u drugom kolu Srpska opena na Stena Vavrinku, Švajcarca koji ga je savladao u dva grend slem finala, odlučeno je danas žrebom u Banjaluci.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 12h
09.09.2025 18: 29
Pred teniskom reprezentacijom Srbije su nove Dejvis kup obaveze, a 12. i 13. septembra će u dvorani "Čair" u Nišu dočekati Tursku.
08.09.2025 22: 30
Novinarka Skaj sporta oglušila se o uputstvo Teniskog saveza Sjedinjenih Američkih Država.
08.09.2025 20: 25
Sastavljena lista "reketaša", po njihovim finansijskim prihodima od igranja turnira.
08.09.2025 20: 05
Ovogodišnji US open je bio i istorijski jer je nagradni fond iznosio čak 90.000.000 dolara, ujedno i najveći ikada.
Ostavite komentar