ATP

Izvor: Tanjug

14.04.2023 14:53
Tejlor "zbrisao" Cicipasa, Rubljov pobedio Štrufa: Amerikanac i Rus u polufinalu Monte Karla Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu pošto je danas savladao Nemca Jan-Lenarda Štrufa sa 2:0 (6:1, 7:6(7:5)) u četvrtfinalu turnira.

Rus je prvi set dobio bez muke, pošto je protivnika brejknuo u drugom, četvrtom i šestom gemu.

Tokom drugog seta Nemc je igrao agresivnije i popravio je servis, zbog čega je posle samo dva brejka ovaj meč rešen u taj-brejku u korist Rubljova.

Grk Stefanos Cicipas izgubio je danas od Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0 (6:2, 6:4) i zbog toga neće imati priliku da brani trofej koji je osvojio prošle godine.

Prvi set je odlučen u uvodnim minutima, pošto je Fric brzo došao do brejka, koji je potvrdio u trećem gemu i posle sigurnim servisom osvojio set. Cicipas je bolje zaigrao u drugom setu ali opet je Amerikanac uspeo da mu oduzme servis u sedmom i devetom gemu i potom osvoji set.

Polufinale između Rubljova i Frica na programu je sutra ne pre 13.30 časova.