
pre 13 minuta 14: 52
Lacio i Rodrigez nastavljaju zajedno do 2026. godine
Španski fudbaler je prošle sezone odigrao 44 utakmice za Lacio u svim takmičenjima i postigao je 14 golova.
Novak Đoković opravdao je ulogu favorita protiv Tejlora Frica, slavivši danas u dva seta u polufinalu Mastersa u Šangaju, a sutra od 10.30 za jubilarnu, 100. titulu na ATP turu, boriće se protiv Janika Sinera, trenutno najboljeg tenisera sveta.
Nakon susreta sa Amerikancem, Novak je sumirao utiske.
"Došao sam u Šangaj posle pet godina, a da nisam igrao u Kini. Mesto gde sam uvek imao dosta uspeha, i u Pekingu i ovde, sjajne borbe i predstave. Podrška koju ovde dobijam je fenomenalna i jako sam zahvalan, zbog toga dobijam energiju koja me tera da idem dalje. Došao sam ove godine da dođem do finala i da tražim tu stotu titulu. Imaću šansu protiv najboljeg na svetu i videćemo šta će se desiti", rekao je Đoković.
Imao je poteškoća sa zdravljem Đoković tokom meča sa Fricom. U finišu drugog seta tražio je pomoć fizioterapeuta zbog problema sa donjim delom leđa.
"Uvek je teško, ovakve bitke pogotovo, evo pri kraju turnira i u ovoj fazi karijere moram da se oporavim. Nije baš lako, ima tu i tamo nekih problema na terenu, juče i danas fizičke prirode, ali sam uspeo nekako da prebrodim to. Bio je ovo jako veliki test. Tejlor je u formi života, igrao je finale Grend slema, igra zaista dosta dobro na ovoj podlozi, servira sjajno, i znao sam da će biti veliki test. Drago mi je što sam završio u dva seta", rekao je Novak.
Đoković i Siner odigrali su do sada sedam mečeva na ATP turu, a prednost u pobedama ima srpski teniser, koji trenutno vodi sa 4:3, uz napomenu da su njihova dva poslednja meča pripala Italijanu.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
06.06.2025 23: 00
Prvi teniser sveta je bio bolji od Novaka Đokovića sa 3:0 u setovima (6:4, 7:5, 7:6).
06.06.2025 22: 29
Srpski teniser Novak Đoković od 19.00 časova vodi bitku za finale Rolan Garosa.
06.06.2025 22: 28
Novak Đoković je poražen od Janika Sinera 3:0 (6:4, 7:5, 7:6) u polufinalu Rolan Garosa.
03.03.2025 09: 40
Najbolji teniser sveta na najnovijoj ATP listi i dalje je Italijan Janik Siner sa 11.330 osvojenih bodova, dok je drugi na listi Aleksander Zverev sa 3.195 poena manje.
pre 38 minuta 14: 28
WTA turnir u Notingemu se igra na travi za nagradni fond od 275.094 dolara.
pre 58 minuta 14: 08
Mađarski teniser sada čeka boljeg iz duela Mahač - Hurkač u drugom kolu.
pre 3 sata 12: 00
Španac će ove nedelje igrati na ATP turniru u londonskom Kvinsu. Rival Alkaraza u prvom kolu turnira u Kvinsu biće sunarodnik Alehandro Davidovič Fokina. Vimbldon će biti održan od 30. juna do 13. jula.
pre 4 sata 10: 48
Najbolje rangirana srpska teniserka na još boljoj poziciji nego prošli put.
Ostavite komentar