pre 6 minuta 08: 50
Arnautović ne vidi plafon mogućnostima: Verujem da možemo biti prvaci sveta!
Velika očekivanja Zvezdinog asa...
Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi
Španski teniser, Karlos Alkaraz plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Pekingu pošto je savladao Francuza Đovanija Mpešija Perikara rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 22 minuta.
Španac je u prvom gemu prvog seta napravio brejk, a kod vođstva Alkaraza 5:4 Francuz je imao tri vezane brejk lopte, ali nije nijednu iskoristio.
Alkaraz je zatim iskoristio prvu set loptu i poveo 1:0, a odmah na startu drugog seta trećeplasirani teniser na ATP listi ponovo pravi brejk i zatim rutinski privodi meč kraju.
Protivnik Alkarazu u drugom kolu biće holandski predstavnik Talon Grikspor koji je u prvom kolu bio bolji od srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.
Pre Alkaraza, pobede su u prvom kolu turnira iz kategorije 500 ostvarili i prvi nosilac Janik Siner i treći nosilac Danil Medvedev.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
25.04.2026 13: 50
Alkaraz i Siner su u prethodnom periodu preuzeli dominaciju na najvećim turnirima, osvajajući većinu grend slem titula u poslednjih devet izdanja. Jedini izuzetak u tom nizu ostaje US Open 2023. godine, kada je trijumfovao Novak Đoković.
25.04.2026 09: 40
I Janik Siner se kratko osvrnuo na vest, poručivši da je "tužno videti Alkaraza van terena", dok su pojedini analitičari otišli korak dalje i ocenili da bi njegov izostanak mogao da ima najveći uticaj upravo na Novaka Đokovića, u smislu potencijalnog žreba i puta kroz turnir.
24.04.2026 18: 03
Španski teniser Karlos Alkaraz saopštio je danas da zbog povrede neće učestvovati na Rolan Garosu.
24.04.2026 14: 58
U slučaju da Karlos Alkaraz zaista propusti Pariz, odnos snaga na turniru mogao bi značajno da se promeni. U prvi plan bi tada iskočio Janik Siner, ali bi se otvorio i prostor za ostale favorite.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 12h
pre 12 sati 20: 22
Srpski teniser poražen u osmini finala od Landuse sa 2:0.
pre 15 sati 17: 46
Srpska teniserka i njena partnerka poražene na Mastersu u prestonici Italije.
pre 15 sati 17: 07
Nemački teniser izgubio maltene dobijen meč Mastersa u Rimu.
pre 15 sati 17: 04
Italijan je pobedio Andrea Pelegrinija sa 2:0 i tako stigao do 31. trijumfa na turnirima iz Masters serije
Ostavite komentar