Janik Siner pobedio Grigora Dimitrova u četvrtfinalu Rolan Garosa | Arena Sport
srb
najnovije
ATP

Janik Siner pobedio Grigora Dimitrova i plasirao se u polufinale Rolan Garosa

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

04.06.2024 17:35
Janik Siner, italijanski teniser Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Janik Siner, italijanski teniser

Italijanski teniser, Janik Siner, nadigrao je Grigora Dimitrova sa maksimalnih 3:0 (6:2, 6:4, 7:6) i tako se plasirao u polufinale Rolan Garosa.

Siner je od starta dominirao i prvi set je trajao nešto više od pola sata, što je prouzrokovalo nešto lošiju i tromiju atmosferu na terenu "Filip Šatrije".

Italijan je napravio brejk na startu seta, a Bugarinu nije dozvolio niti jednu brejk loptu do kraja ovog dela igre i bez problema je poveo 2:0 u setovima.

Ipak, Dimitrov se probudio i u trećem delu igre publici priredio spektakl. Bio je i više nego konkurentan, ali je poklekao i pretrpeo brejk u devetom gemu.

 

 

Uspeo je da spasi živu glavu, oduzme servis Sineru i uvede ga u taj-brejk, u kome je ipak Italijan bio pribraniji i došao je do pobede.

Rival Sineru u polufinalu biće pobednik meča Stefanos Cicipas - Karlos Alkaraz koji je na programu od 20.15.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).