Miomir Kecmanović zaustavljen u osmini finala turnira u Dalasu

Autor: Sreten Ristić

09.02.2023 21:40
Miomir Kecmanović zaustavljen u osmini finala turnira u Dalasu MN Press

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Dalasu, pošto je večeras u osmini finala poražen od Ekvadorca Emilija Gomeza rezultatom 2:1 (2:6, 7:6 (7:4), 6:4).

Meč je trajao dva sata i 11 minuta. Kecmanović je 33. igrač sveta, dok je Gomez 102. na ATP listi.

Srpski teniser je sigurnom igrom dobio prvi set rezultatom 6:2. Ekvadorac je poveo 4:2 u drugom setu, ali je Kecmanović uspeo da izjednači na 4:4. Igralo se potom gem za gem, a pobednik je odlučen u taj-brejku, koji je pripao Gomezu 7:4.

Velika borba je vođena u trećem setu. Ekvadorac je napravio brejk u devetom gemu, a onda je na svoj servis stigao do pobede.

Gomez će u četvrtfinalu turnira u Dalasu igrati sa pobednikom meča između Amerikanca Džona Iznera i Nemca Danijela Altmajera.

Kecmanović je na turniru bio postavljen za četvrtog nosioca, a u prvom kolu je bio slobodan.

ATP turnir u Dalasu se igra za nagradni fond od 737.170 dolara.