ATP

Laslo Đere odigrao poslednji ples u Marakešu: Srbin imao treći set u rukama, ali poklekao

03.04.2024 23:03
Fabio Fonjini, srpski teniser Tanjug/AP Photo/Louise Delmotte
Fabio Fonjini, srpski teniser

Laslo Đere nije uspeo da se probije u četvrtfinale ATP turnira u Marakešu. Srpski teniser je poražen od Fabija Fonjinija trenutno 100. igrača sveta, u tri seta – 6:7 (1), 6:2, 4:6 za nešto manje od dva i po časa igre.

Italijan je iskoristio šestu meč loptu, sve u poslednjem gemu duela, i u međusobnim mečevima rezultat izjednačio na 2-2.

U prvom setu nije bilo brejk lopti, Đere je u drugom bio sjajan uz dva brejka, dok je u trećem viđena najveća borba. Tridesetšestogodišnji Fonjini je u petom gemu odlučujućeg seta oduzeo servis prvom nosiocu, Đere je uspeo da mu uzvrati i izjednači na 4:4, međutim, u najdužem, poslednjem, Italijan je još jednom napravio brejk i završio meč.

U četvrtfinalu, Fonjini će igrati protiv Rusa Pavela Kotova.