pre 15 minuta 10: 31
Bukti rat u Atini: Olimpijakos traži drakonsku kaznu za Dimitrisa Janakopulosa
Šta li će se sve dešavati kako se budu bližile odlučujuće utakmice?
Tanjug/AP Photo/Louise Delmotte
Laslo Đere nije uspeo da se probije u četvrtfinale ATP turnira u Marakešu. Srpski teniser je poražen od Fabija Fonjinija trenutno 100. igrača sveta, u tri seta – 6:7 (1), 6:2, 4:6 za nešto manje od dva i po časa igre.
Italijan je iskoristio šestu meč loptu, sve u poslednjem gemu duela, i u međusobnim mečevima rezultat izjednačio na 2-2.
U prvom setu nije bilo brejk lopti, Đere je u drugom bio sjajan uz dva brejka, dok je u trećem viđena najveća borba. Tridesetšestogodišnji Fonjini je u petom gemu odlučujućeg seta oduzeo servis prvom nosiocu, Đere je uspeo da mu uzvrati i izjednači na 4:4, međutim, u najdužem, poslednjem, Italijan je još jednom napravio brejk i završio meč.
U četvrtfinalu, Fonjini će igrati protiv Rusa Pavela Kotova.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
20.05.2026 19: 17
Rinderkneš će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela između Litvanca Edasa Butvilasa i Kazahstanca Aleksandra Bublika.
20.05.2026 09: 16
Pripreme za Rolan Garos...
16.05.2026 15: 00
Srpski teniser je poslednji put je stigao do titule još davne 2018. godine.
15.05.2026 13: 20
Ukoliko osvoji titulu u Portugaliji, srpski teniser mogao bi značajno da popravi plasman i približi se 230. mestu na ATP listi, što bi predstavljalo važan korak ka povratku u prepoznatljivu formu.
pre 2 sata 08: 34
Trenutna pozicija nije i nesšto najgore što može da mu se dogodi.
pre 15 sati 19: 44
Aleksander Zverev ispisao je najlepšu stranicu karijere! Nemački teniser osvojio je prvi Grend slem trofej pošto je u finalu Rolan Garosa posle četiri časa i 19 minuta velike borbe i sjajnog tenisa savladao Flavija Kobolija sa 3:2 (6:1, 4:6, 6:4, 6:7 (5), 6:1) i tako konačno prekinuo niz razočaranja na najvećoj sceni.
pre 21 sat 13: 42
Aleksandra Krunić veruje da će doći dan kada će ona i Ana Danilina uzeti neku od četiri najveće teniske titule.
pre 22 sata 12: 43
Naša i kazahstanska teniserka drugu godinu zaredom izgubile meč odluke na Otvorenom prvenstvu Francuske.
Ostavite komentar