Posle Kecmanovića i Lajović eliminisan u Majamiju: Monfils po treći put bolji od Dušana

22.03.2024 08:25
Dušan Lajović MN Press
Dušan Lajović

Posle Miomira Kecmanovića, još jedan srpski teniser završio je učešće na Mastersu u Majamiju, a na startu turnira iz serije 1000, Dušan Lajović izgubio je u dva seta od veterana "belog sporta" Gaela Monfilsa - 7:6, 6:4.

Bio je ovo susret 52. i 47. igrača ATP liste, a ujedno i treća pobeda za bolje rangiranog tenisera u isto toliko duela.

Gael Monfils stigao je do vođstva u uvodnom setu posle bolje igre u taj-brejku (7:5), gde je Kecmanović u jednom trenutku imao i prednost od 3:2.

Drugi set odigran je po uzoru na prvi, sa dosta sigurnosti na početnom udarcu. Monfils je bio odličan na riternu, pa priliku za brejk Kecmanovića nismo ni videli, dok je Francuz iskoristio svoju šansu u devetom gemu drugog seta.

Laslo Đere, inače 35. teniser sveta, je tako ostao jedini srpski predstavnik u Majamiju, a njegov meč drugog kola protiv Rusa Karena Hačanova (16) na programu je sutra od 17 časova.