pre 3 sata 23: 50
Iznenađenje u jeku trke za titulu: Siti menja ime stadiona
... makar za jedno kolo.
Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II
Najbolji teniser sveta Novak Đoković počinje danas u devet sati po srpskom vremenu pohod na 11. titulu na Australijan openu. Prvi rival na "Rod Lejver" areni u Melburnu biće mu 18-godišnji kvalifikant Dino Prižmić iz Hrvatske, iz Splita, koji trenutno zauzima 178. mesto na ATP listi.
Novak Đoković je na konferenciji za medije uoči meča istakao da je sa povredom zgloba, koju je zadobio na Junajted kupu, sve u redu.
"Ja sam sebi najveća pretnja, to je uvek tako, a onda i svi drugi najbolji teniseri sveta. Od nekih se očekuje više nego od drugih, ali ovo je slem, 128 igrača. Zglob mi je dobro. Imao sam vremena od poslednjeg meča do sada. Dobro treniram, nema bola na treninzima, videćemo kako će dalje biti. Nije ozbiljno kao povrede koje sam imao 2021. i prošle godine, to su bile gore povrede. Ne mogu da predvidim hoće li se vratiti, moramo da vidimo", istakao je Đoković.
Osvrnuo se i na pitanje o "zlatnom slemu". "Nije tajna da verbalizujem svoje ciljeve i da želim da osvojim svaki slem, ali samo se nadam sada da mogu da počnem sezonu pobedom u Melburnu. Ovo je teren na kojem sam postizao velike stvari. Nadam se da mogu da budem blizu nivoa koji sam prikazao prošle godine, to je bio jedan od najviših nivoa koje sam prikazao ovde. Duga je godina, prvo Melburn, pa posle sve drugo", poručio je Đoković.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
30.01.2026 16: 46
"Gazeta delo Sport" prokomentarisala pobedu Novaka Đokovića nad njihovim Janikom Sinerom.
29.01.2026 08: 00
Srpski teniser će ući u ovaj duel kao veliki autsajder, iz više razloga.
28.01.2026 08: 22
I srpski teniser je imao problema sa žuljevima, ali je uspeo da sanira problem.
24.01.2026 13: 06
Srpski reprezentativac nas konstantno iznenađuje novim dostignućima.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 5h
pre 6 sati 20: 52
Vreme čini svoje.
pre 6 sati 20: 52
Mladi Hrvat nagoveštava veliku karijeru...
pre 6 sati 20: 08
Veliko razočarenje...
pre 9 sati 17: 40
Posle dužeg čekanja i pauze izazvane kišom, Aleksander Zverev uspešno je završio posao na Mastersu u Rimu i plasirao se u narednu rundu pošto je savladao sunarodnika Danijela Altmajera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.
Ostavite komentar