ATP

Janik Siner pobedio Runea i uveo Novaka Đokovića u polufinale Završnog Mastersa

16.11.2023 23:47
Janik Siner pobedio Runea i uveo Novaka Đokovića u polufinale Završnog Mastersa Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Janik Siner pobedio je Holgera Runea 2:1 (6:2, 5:7, 6:4) i omogućio Novaku Đokoviću plasman u polufinale Završnog Mastersa.

Novak Đoković će ipak igrati u polufinalu Završnog Mastersa u Torinu jer mu je to Siner omogućio trijumfom nad Runeom

Italijan je odigrao još jedan kvalitetan meč u Torinu i eliminsao je Danac sa daljeg takmičenja kome je bila potrebna bilo kakva pobeda.

Četvrti igrač sveta je sjajno otvorio meč, sa dva brejka je stigao do 4:0, a zatim za 33 minuta završio kompletan posao u prvom setu 6:2.

Drugi set je bio izjednačen sve do dvanaestog gema kada je Siner servirao za taj-brejk, ali ga je Rune iznenadio, oduzeo mu servis i sačuvao svoju šansu za plasman u polufinale.

U odlučujućem setu je je bilo podjendako napeto, a Italijan je u devetom gemu došao do tri vezane brejk lopte. Danac je prve dve rutinski spasio, ali je onda poklekao pred domaćim teniserom. Siner nije propustio šansu da zatvori ovaj meč i tako sebi obezbedi treću pobedu iz isto toliko mečeva, ali i zajedno sa sobom u polufinale povede i Novaka Đokovića.