Furiozni Janik Siner: Cicipas bez šanse na startu završnog ATP Mastersa

12.11.2023 16:29
Siner pobedio Cicipasa na završnom ATP Mastersu u Torinu Guliver/Juergen Hasenkopf
Siner pobedio Cicipasa na završnom ATP Mastersu u Torinu

Janik Siner je završni ATP Masters u Torinu započeo pobedom na Stefanosom Cicipasom 2:0 (6:4, 6:4) u okviru "Zelene grupe".

Italijanski teniser nije dao ni promil šanse Grku. Iako je delovao da je prvi set bio poprilično izjednačen, Siner je na rezultatu 2:2 stigao do prve brejk lopte koju je odmah iskoristo. Cicipas nije ni imao prilike da se nekako vrati u set i već je stajalo 1:0 na semaforu u korist četvrtog tenisera sveta.

Siner je samo još bolji bio u drugom setu. Već u prvom servis gemu je uspeo da oduzme servis protivniku. Imao je priliku da to uradi još jednom, ali nije uspeo da iskoristi tri brejk lopte.

U sledećem kolu u Torinu, Italijan će igrati sa pobednikom duela između Novaka Đokovića i Holgera Runea, dok će Cicipas odmeriti snage sa poraženim iz tog meča.