pre 3 minuta 13: 08
Vinćenco Montela ne očajava zbog "nule": Imali smo 78 odsto poseda lopte, samo preciznost...
Glavni i odgovorni u fudbalskom timu Turske mirno prihvatio poraz od Australije.
Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Završni teniski Masters u Torinu počinje danas, a Novak Đoković imaće priliku da pobedom protiv Holgera Runea ispiše nove stranice istorije.
Đoković i Rune sastaju se od 21 čas i ukoliko pobedi srpski teniser obezbediće "broj 1" na kraju godine, osmi put u karijeri, ali i probijanje magične brojke od 400 nedelja na vrhu ATP liste.
I to nije sve što se tiče rekorda, jer bi Novak tirjumfom postao najtrofejniji i kada je reč o završnim Mastersima. Osvojio bi sedmi finalni Masters, dok bi Rodžer Federer ostao na šest. Novak je slavio 2008, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2022. godine.
Do sada je svetski broj jedan osvojio najviše Grend slemova (24), a sa 97 titula je treći na listi najtrofejnijih tenisera u istoriji.
Đoković i Rune do sada su igrali četiri puta i skor je 2:2, s tim da je Srbin, koji brani titulu u Torinu, dobio poslednji meč nedavno u Parizu.
U prvom meču "Zelene grupe" od 14.30 sastaju se Janik Siner i Stefanos Cicipas.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
17.11.2024 21: 09
Najbolji teniser u 2024. godini izjednačio neke od rekorda velikana "belog sporta".
01.09.2024 09: 15
Zbog slabih turnirskih rezultata ove sezone, najbolji teniser sveta svih vremena nije još siguran učesnik zadnjeg sezonskog takmičenja.
08.04.2024 08: 28
Najbolji svetski teniser, Novak Đoković nastavio je dominaciju u svetu tenisa i ove nedelje je započeo 420. nedelju kao prvi igrač na ATP listi.
11.03.2024 08: 35
Najbolji srpski teniser Novak Đoković započeo je ovog ponedeljka 416. nedelju na ATP listi, a priliku da uveća svoj bodovni saldo imaće oko dva sata posle ponoći kada se u trećem kolu Indijan Velsa sastaje sa Lukom Nordijem.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 7h
12.06.2026 19: 25
Nemac posle osvajanja prvog Grend slema u karijeri mašta o novim uspesima
12.06.2026 17: 13
Srpsko-kazahstanski tandem eliminisan u četvrtfinalu...
12.06.2026 17: 00
Najbolji teniser sveta se oporavlja i doneo je odluku da će izaći na travu i pre početka trećeg Grend slema sezone
11.06.2026 18: 19
Organizatori Vimbldona saopštili su danas da je nagradni fond za ovogodišnji turnir uvećan za 20 odsto na 74,3 miliona evra, što je predstavlja najveći fond u istoriji takmičenja.
Ostavite komentar