
pre 5 minuta 22: 35
Novi projekat "Rambo": Flamengo se udvara Vlahoviću!?
Što se novca tiče, nije problem...
Novak Đoković morao je da uloži golem napor da preskoči osminu finala Mastersa u Parizu, iako je preko puta sebe imao svoju staru "mušteriju" Talona Grikspora, da bi posle puno potrošene energije za 157 minuta igre u "Bersiju" - 1:2 (4:6, 7:6, 6:4) ostao u konkurenciji za još jedan trofej vredan 1.000 ATP bodova u svojoj impresivnoj karijeri.
Tri uvodna gema stala su u svega 15 minuta, koliko je najboljem teniseru sveta svih vremena trebalo da odbrani svoja dva i oduzme jedan protivnikov, odnosno napravi lepu rezultatsku distancu u odnosu na izazivača, kog je prethodno savladao na grend slemu u Njujorku 2021. godine i ove sezone na manje vrednom takmičenju u Dubaiju.
Sve je ličilo brzopoteznu simultanku 36-godišnjeg Beograđanina, međutim usledili su problemi sa servisom. Holanđanin je bio spreman na reakciju, pa je uz pomoć preglasne i njemu toliko naklonjene publike, da su iz sudijske stolice par puta stizale opomene ljudima sa tribina, krenuo da kažnjava propuste i nervozu apsolutnog favorita.
To mu je u sedmom gemu donelo "revanšistički" brejk i topljenje razlike na 4:3, da bi onda odbranio prednost svog početnog udarca i neočekivano prvi set uveo u dramatičnu završnicu. Tu nije bio kraj mukama osvajača 24 Grend slema. Nastavio je toliko loše da servira da je rivalu dao tri brejk prilike da zarotira uloge, a ovaj iskoristio sledeću (4:5).
Dvadesettreći reket sveta nastavio je da igra kao u transu, pa je u 10. gemu, bez ijednog izgubljenog poena, načinio šokantni iskorak ka senzacionalnoj eliminaciji šestostrukog šampiona pariskog Mastersa. Za početak, isprovocirao granitni Novakov um, na konto kog je dobio mnoge već izgubljene duele i to, često, protiv teniskih zveri.
Naravno da se Đoković nije dao, ali nije ni njegov 11 leta mlađi kolega iz "zemlje lala", pa se u drugom setu igralo gem za gem: 1:1, 2:2... Spašavao je naš sportski velikan brejk lopte, nije iskorišćavao šanse da na isti način "okrene" Holanđanina, bezuspešno tragao za "protivotrovom" za briljantan servis takmaca... Dok nije došao tamo gde mu nema ravnog, u taj-brejk.
Furiozno je poveo sa 5:0, pa "prepustio" dva poena, a onda stavio tačku na set dug skoro sat vremena (7:2). Za još jedan fascinatnan podatak u vidu odnosa dobijenih i izgubljenih taj-brejkova, jer ih je ove godine čak 27 rešio u svoju korist, a u samo pet ostao kratkih rukava.
Uvodni deo trećeg nastavka obeležila je rezultatska klackalica, a onda je Novak dodao gas. Jeste Grikspor bolje otvorio peti gem, ali je Đoković snažno odgovorio, vezao tri poena i tako razgoropađen podsetio na istinitost stare mudrosti "ranjeni lav je najopasniji" (3:2). Imao je ubrzo priliku za novi brejk, ali posle puno razmenjenih udaraca nije pobegao na 5:2.
Baš suprotno, Grikspor je opet raširio krila i brejkom se vratio na velika vrata u dramatičan meč - 4:4. A, onda dobio "po nosu", jer je Đoković maksimalnim učinkom uzvratio brejkom. Pa, još jednim glatko dobijenim gemom, ovog puta na svoj servis, uprkos negodovanju većeg dela publike, u maniru najvećeg tenisera sveta svih vremena poslao kočopernog i žilavog Holanđanina kući.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
20.01.2025 09: 45
Novak Đoković na Austrlijan openu juri svoju 25. grend slem titulu u karijeri, a prva ozbiljna prepreka na tom putu stiže već u četvrtfinalu, gde se susreće sa Špancem Karlosom Alkarazom.
24.10.2024 08: 58
Najbolji srpski teniser potvrdio da neće nastupiti na predstojećem Mastersu u Parizu.
11.10.2024 08: 50
Srpski teniser izraziti favorit protiv mladog kolege, u njihovom prvom međusobnom duelu.
09.10.2024 18: 47
Najbolji teniser sveta ikada prati razvoj Jakuba Menšika, s kojim će ukrstiti reket u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju.
YouTube
pre 2d
YouTube
pre 4d
pre 4 sata 17: 53
Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Majorki pošto je pobedio Kineza Junčaoketea Bua rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) za sat i 36 minuta.
pre 5 sati 17: 27
Španac se pomučio sa Jiržijem Lehečkom u finalu ali ga je dobio 2:1.
pre 6 sati 16: 37
Kazahstanski teniser u finalu ATP Hale bolji od Rusa 2:0.
pre 7 sati 15: 26
Češka teniserka koja je 164. na WTA listi savaldala Kineskinju Vang.
Ostavite komentar