ATP

Godine su samo broj: Gael Monfis osvojio 12. titulu u karijeri

22.10.2023 18:40
Godine su samo broj: Gael Monfis osvojio 12. titulu u karijeri Guliver

Gael Monfis je stigao do 12. titule u karijeri jer je u finalu ATP turnira u Stokholmu savladao Pavela Kotova 4:6, 7:6(8-6), 6:3.

Francuski teniser je nakon velikog preokreta osvojio turnir u Švedskoj. Gael je bio na ivici poraza u drugom setu kada je Kotov imao tri brejk lopte pri rezultatu 5:5. Nakon što je uspešno spasao sve tri i osvojio set u taj brejku, Monfis je pronašao snagu za totalni preokret protiv ruskog igrača.

Usledio je brejk Francuza u prvom gemu trećeg seta, a sjajnim servison je brzo stigao i do duplog brejka i rezultata 5:2. Servirao je za pobedu, međutim Rus je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Monfis istom merom uzvratio i osvojio turnir.

Ovo je bila 12. titula u karijeri za francuskog tenisera koji je pre mesec dana napunio 37 godina.

Iako je delovalo da su najbolji teniski dani daleko iza njega, Monfis je pokazao kako su za njega godine samo broj i od ponedeljka ćemo ga ponovo gledati u top 100 na ATP listi. Ova titula mu je donela skok na 90. mesto.