Kecmanović se povredio i predao meč prvog kola turnira u Šangaju

Izvor: Tanjug

04.10.2023 10:22
Kecmanović se povredio i predao meč prvog kola turnira u Šangaju MN Press

Veliki peh za Miomira Kecmanovića!

Srpski teniser nije uspeo da se plasira u drugo kolo mastersa u Šangaju, pošto je danas zbog povrede predao meč prvog kola Kinezu Junčaoketeu Buu pri rezultatu 6:7 (6:8), 6:2, 2:1 za domaćeg igrača.

Kinez je poveo 3:0 u prvom setu, ali je Kecmanović uspeo da izjednači na 3:3. Potom se igralo gem za gem, a srpski teniser je prvi set dobio u taj-brejku 8:6. Bu je poveo 4:0 u drugom setu, a onda je ovaj deo meča dobio rezultatom 6:2. Srbin je krajem drugog seta tražio medicinski tajm-aut.

Kecmanović je dobio prvi gem u trećem setu, a Kinez je uzvratio za 1:1. Bu je u trećem gemu napravio brejk, a srpski teniser je potom odlučio da preda meč. Bu će u drugom kolu mastersa u Šangaju igrati protiv Amerikanca Sebastijana Korde.

Ranije danas plasman u drugo kolo izborio je srpski teniser Dušan Lajović, koji je pobedio Švajcarca Stena Vavrinku 6:4, 7:6 (9:7). Lajović će u drugom kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora.