Rukometna reprezentacija Srbije odradila je u Vespremu poslednji trening pred sutrašnju utakmicu odluke (17.30) protiv Mađarske za odlazak na Svetsko prvenstvo. U prvom meču baraža, "orlovi" su u Nišu stekli dva gola prednosti slavivši 31:29, ali je ostala žal za ispuštenom šansom da se pobedi sa većom razlikom, jer je bilo 30:23 u jednom momentu.
Pred odlučujući meč govorili su golman i kapiten srpske reprezentacije, Vladimir Cupara i Mijajlo Marsenić.
“Očekuje nas jedna sjajna utakmica, siguran sam u to. Dobro smo se spremili. Zadovoljan sam kako smo odigrali u Nišu. Nedostajalo nam je samo malo svežine u poslednjih 15 minuta, međutim mislim da smo odigrali jedan vrhunski meč. Sigurno će to izgledati malo drugačije na početku, jer je atmosfera u Nišu za nas bila neverovatna i imali smo veliki vetar u leđa od naših navijača", rekao je Cupara posle treninga.
Iskusni golman je istakao da je Srbija stigla u rasprodatu dvoranu u Vespremu (5.000 mesta) spremna.
"Što se utakmice u Vespremu tiče, očekujem takvu atmosferu u ovde, verujem da će biti naših ljudi koji će nam dati veliku podršku, porodice nekih igrača dolaze, tako da verujem da će utakmica biti malo drugačija što se tiče tog samog početka. Imamo dva gola prednosti, ali ne razmišljamo o tome već smo došli ovde po pobedu", izjavio je Cupara.
Kapiten rukometaša Srbije Mijajlo Marsenić istakao je da je ekipa u Nišu napravila mnogo "glupih" grešaka koje su je koštale ubedljivije pobede.
"Mislim da smo odigrali dobru utakmicu u Nišu. Imali smo u par navrata 6 i 7 golova prednosti, ali smo na kraju došli sa dva gola prednosti. Videli smo gde smo grešili, pravili smo dosta 'glupih' grešaka koje su nas koštale boljeg rezultata. U revanšu moramo ispraviti sve to i verujem da možemo da se plasiramo na Svetsko prvenstvo", poručio je Marsenić.
Svetsko prvenstvo u rukometu održaće se u januaru 2027. godine u Nemačkoj.
Ostavite komentar