pre 11 minuta 08: 00
Aleksandar Zverev zaustavljen u Sinsinatiju: U četvrtfinale prošla gomila Amerikanaca
Nastavljeno sito i rešeto na poslednjem Mastersu pred US Open.
Najbolje rukometašice Srbije otputovale su za Švedsku na drugu utakmicu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo decembra ove godine u Češkoj, Slovačkoj, Rumuniji, Poljskoj i Turskoj (subota, 18.10, TV Arena sport 1).
Kapitenka Katarina Krpež Šlezak morala je zbog više sile da ostane u Beogradu, dok su ostale izabranice povratnice na selektorsku klupu, Sandre Kolaković, preko Minhena i Kopenhagena otputovale na krajnje odredište u Ludu.
"Došao je dan da pođemo na put. Sinoć smo obavili jednu izuzetno konstruktivnu analizu, zajedno sa videom i došlo je do određenih zaključaka šta nije bilo dobro u odbrani i napadu. Obeležili smo ono što je bilo jako dobro i što treba opet da radimo na utakmici protiv Švedske, a to je da im sprečimo kontranapad. Ono što je jako dobro, devojke su bile samokritične i željne da dođemo do pravog rešenja", istakla je selektor Sandra Kolaković za TV Arena sport.
U prvoj utakmici sa istim rivalom, poražene su u Kragujevcu, što im je bio prvi neuspeh u grupi 5.
"Idemo opet da odmerimo snage. Biće u Švedskoj mnogo teže nego što je to bilo uz našu publiku, koja je bila fenomenalna. Najvažnije je da damo sve od sebe i da pravimo ekipu za ono što predstoji u narednom periodu", rekla je selektorka rukometašica Srbije.
Iskusni levi selekcije Srbije Jovana Skrobić takođe je da TV Arena sport dala svoja viđenja drugog meča sa Šveđankama.
"Izvukli smo iz prve utakmice sa Švedskom dosta lekcija, uvideli smo na čemu treba da radimo. Otvorili smo prvi meč jako dobro, gde je publika uživala kao i mi. Bilo je jako mnogo ljudi koji su nam davali podršku. Mi smo se borili do kraja da iznesemo tu utakmicu na najbolji mogući način. Eto, falilo nam je snage. Trudićemo se da na sledećoj utakmici ispravimo neke greške koje možemo da ispravimo. Naravno, da mi za dva treninga ne možemo da se spremimo mnogo bolje, ali ćemo se potruditi da damo sve od sebe i da im onemogućimo da im bude lako da igraju protiv nas. A, mislim da im nije bilo lako", rekla je Jovana Skrobić.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
08.04.2026 13: 03
Rukometašice Srbije će 12. aprila u Novom Sadu dočekati Ukrajinu u utakmici poslednjeg, šestog kola kvalifikacija za plasman na EP.
01.04.2026 16: 08
Selektorka ženske rukometne reprezentacije Srbije Sandra Kolaković naknadno je u nacionalni tim pozvala Jelenu Stojanović (Naisa), Janu Stanković (Bor) i Vladanu Mitrović (Naisa) za poslednje dve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Litvanije i Ukrajine, saopštio je danas RSS.
26.03.2026 17: 33
Rukometašice Srbije će 9. aprila igrati protiv Litvanije u gostima, a zatim će tri dana kasnije u Novom Sadu dočekati Ukrajinu.
07.03.2026 19: 43
Rukometašice "Tri krune" pobedile su "orlice" 27:22 (19:11) u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
09.08.2026 13: 37
Rukometaši Srbije do 18 godina u borbi za plasman poraženi od Švedske 38:39 (18:22) golom tri sekunde pre kraja.
09.08.2026 13: 15
Kako je saopšteno, promenama u Statutu dodatno je uređena organizacija rada Saveza.
07.08.2026 21: 43
Neobična scena obeležila je početak utakmice između kadetskih rukometnih reprezentacija Srbije i Poljske.
07.08.2026 17: 46
Primarni cilj je ispunjen.
Ostavite komentar