pre 7 minuta 11: 45
Odložen rukometni derbi Arkus lige u Pančevu između Dinama i Vojvodine
Utakmica je bila zakazana za danas u 18.00 časova u hali "Strelište".
Johan Nilsson/TT via AP
Rukometaši Slovenije su pobedom nad Mađarskom 35:32 (15:17) u Grupi 2 ostali u borbi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.
Mađari su bili smireniji u prvom poluvremenu koje su rešili 17:15, ali je Slovenija podigla nivo igre u nastavku, napravila je prednost od dva-tri gola razlike sve do dva minuta pre kraja. Onda je postalo dramatično u Malmeu, jer je Henigman zaradio isključenje pa su Slovenci igrali sa igračem manje.
Fazekaš je smanjio na 33:32, da bi Breznik odbranom sprečio izjednačenje. Odbrana Mađara je bila katastrofalna, pa je Jovičić sa dva gola iz solo prodora potvrdio veliku pobedu.
Blaž Janc je sa 10 golova bio najefikasniji u timu Slovenije, Staš Jovičić i Kristijan Horžen su postigli po pet, dok je Imre Bence sa osam golova bio najraspoloženiji kod Mađara.
EP u rukometu
Grupa 2 - 3. kolo
Slovenija - Mađarska 35:32
Island - Švedska 18.00
Švajcarska - Hrvatska 20.30
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
pre 7 minuta 11: 45
Utakmica je bila zakazana za danas u 18.00 časova u hali "Strelište".
pre 20 sati 15: 21
Selektorka ženske rukometne reprezentacije Srbije Sandra Kolaković saopštila je spisak igračica za kontrolne pripreme, koje će biti održane od 23. do 27. februara u Kovilovu, objavio je danas RSS.
pre 21 sat 14: 25
Reprezentativac Danske Matijas Gidsel proglašen je za najboljeg rukometaša sveta u 2025. godini u tradicionalnom izboru Međunarodne rukometne federacije (IHF), saopšteno je danas na zvaničnom sajtu.
10.02.2026 19: 39
Ona je tu poziciju došla umesto Hose Ignasia Pradesa, koji je sporazumno raskinuo ugovor sa savezom nakon Evropskog prvenstva.
Ostavite komentar