pre 2 minuta 15: 15
Kraj saradnje: Crvena zvezda se oprostila od Ajzea Kenana
Podestimo, da američki košarkaš preskočio celu prošlu sezonu zbog povrede.
RSS
Jedva su stigli do pobede, ali na Svetskom prvenstvu do 18 godina nema lakog zadatka. Naši mladi rukometaši uspeli su da počnu planetarnu smotru na pravi način - trijumfom nad Hrvatskom rezultatom 26:25 (14:8).
Vodila je Srbija ceo meč, ali su kadeti bili poprilično dekoncentrisani u završnici što im se umalo obilo o glavu. Komšije nisu bile lak zalogaj, pošto se radi o trećoj najboljoj selekciji na prethodnom Svetskom prvenstvu. U C grupi se takođe nalazi i Španija - branioc titule. To će biti prepreka koja je ostavljena za kraj, pošto je u narednom kolu protivnik Alžir.
"Orlići" su odlično otvorili utakmicu, taktika selektora Zorana Todića je odmah urodila plodom i naš tim je vrlo brzo stekao četiri gola prenosti. Igrali su sjajno u napadu, borili se u odbrani, a na golu je odličan bio Tot, koji je doneo prevagu u većem delu prvog dela. Reprezentacija Srbije je bila razigrana, borbena i delovala je dosta sigurnije od rivala, pa su na odmor otišli sa šest golova prednosti.
U nastvaku su se probudili Hrvati, zaigrali bolje, a Draško i Simić su zaradili crvene kartone i morali da završe meč pre vremena. Srbija je ostala oslabljena, ali je izdržala sve nalete rivala i taktički nadmudrila protivnika. Najbolji strelac na utakmici bio je Ognjen Cenić koji je postigao 11 poena. Odmah ispod njega bili su Josip Tomić i Ivor Vidović u dresu Hravtske, dok je naš kadet Uroš Stanković ubacio sedam.
Dvorana: Novi adminstrativni centar, Kairo.
Sedmerci: Srbija 2(1), Hrvatska 9 (8). Isključenja: Srbija 4, Hrvatska 6 minuta.
SRBIJA: Perić, Jokić 2, Simić 1, Stanković 7, Popović, Arsić, Tot, Draško 1, Pavlović 1, Mojsilović, Stankov 2, Cenić 11, Milošević, Damjanović, Mrđan, Čavić 1.
HRVATSKA: Šarić, Vidović 8, Martinko, Bergić 2, Salaj 1, Moslavac 2, Tomić 8, Udovičić, Grubišić, Sunajko Petrović 1, Tokić 3, Lasan 2, Čuljak, Mucić, Magnić.
Svetsko prvenstvo u rukometu do 18 godina, C Grupa
Prvo kolo (6. avgust)
Srbija – Hrvatska 16:15
Alžir – Španija 18:30
Drugo kolo (7. avgust)
Srbija – Alžir 16:15
Španija – Hrvatska 18:30
Treće kolo (9. avgust)
Alžir – Hrvatska 16:15
Srbija – Španija 18:30
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
28.05.2026 13: 08
Program je bio osmišljen tako da deci kroz igru, kretanje i jednostavne zadatke približi osnovne elemente rukometa, uz sadržaj prilagođen njihovim godinama i mogućnostima
27.05.2026 21: 52
Konačnu odluku doneće nadležni organi RSS.
20.05.2026 14: 12
Od jeseni kreće takmičenje najboljih rukometaša regiona.
18.05.2026 11: 00
Španac, koji nije istinsko otelotvorenje iberijskog temperamenta, postavio je sopstvene temelje u nacionalnom timu selekcije koja je peti put od samostalnosti nadigrala nekog rivala u baražu za Svetsko prvenstvo. Bio je ovo revanš Mađarima za poraz u dvomeču iste važnosti za mesto na Mundijalu 2017. godine.
pre 7 minuta 15: 10
Evropska rukometna federacija (EHF) odredila je sastave šešira pred sutrašnji žreb za najelitnije evropsko takmičenje
20.06.2026 08: 56
Nakon punih 18 godina vraća se na "Marakanu".
19.06.2026 11: 49
Rukometaši Partizana naredne sezone nastupaće u Ligi šampiona, najjačem klupskom takmičenju na Starom kontinentu.
Ostavite komentar