Plej-of ARKUS lige: Vojvodina povela protiv Dinama iz Pančeva

Izvor: RK Vojvodina

12.05.2023 22:33
Plej-of ARKUS lige: Vojvodina povela protiv Dinama iz Pančeva MN Press

Rukometaši Vojvodine savladali su Dinamo sa 26:23 (12:11) u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ARKUS lige. Revanš je u utorak u Pančevu, a tim koji ostvari dve pobede plasiraće se u finale. Drugi par čine Metaloplastika i Partizan.

Jako teška i pomalo "ružna" utakmica na šta nismo navikli ove sezone. Spor ritam usled mnogo "seckanja" igre, prekršaja, prekida i čak tri crvena kartona.

Vojvodina je propustila mnogo zicera, promašila tri sedmerca, mogla je i ranije da reši utakmicu da je koristila prilike iz kontre, a nekoliko puta je i okvir gola sprečio pogodak.

Egal na poluvremenu, a u nastavku Vojvodina je imala nekoliko puta pet golova prednosti. U finiši vodila je sa 26:21, ali je Dinamo uspeo da smanji na konačnih 26:23.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su desna krila Milenković sa pet odnosno Vasić sa četri gola koliko je postigao i desni bek Milić.

Naredni meč je u utorak, 16. maja, u Pančevu sa početkom u 18 časova.