
pre 5 sati 23: 20
Arsenal u januaru pušta Gabrijela Žezusa
Brazilac obaveštene da na zimu može slobodno da potraži novi klub.
Novi selektor Srbije Norvežanin Bent Dal izjavio je da će posle mečeva protiv Slovenije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo fokus biti na razvoju ženskog rukometa u Srbiji.
RSS je 11. januara imenovao Dala za novog selektora ženske reprezentacije Srbije.
"Bio sam veoma srećan kada sam dobio poziv. Mnoge igračice već poznajem iz prethodnih susreta - bilo kao trener svojih klubova, bilo kao protivnik - a imam i dobar odnos sa nekolicinom srpskih trenera. Takođe, znam da je Srbija zemlja sa bogatom rukometnom tradicijom i da su ljudi ovde veoma srdačni i gostoprimljivi. Kada se ukazala ova prilika, nisam morao dugo da razmišljam. Činjenica da se ženski rukomet u Srbiji nalazi na raskrsnici je jedan od razloga zbog kojih sam prihvatio ovu funkciju", rekao je Dal za zvanični sajt RSS.
Norveški trener je istakao da uvek traži izazove.
"Lako je preuzeti tim, koji je već izgrađen, ali pravi trenerski posao je graditi nešto novo. Srpski ženski rukomet je u proteklim godinama prolazio kroz teške periode, i ja to vidim kao priliku da ostavim svoj pečat i budem deo novog početka. Naravno, imam veliko poštovanje prema srpskoj rukometnoj kulturi. Ovo je zemlja sa duboko ukorenjenom sportskom tradicijom, i moj cilj nije da sve promenim preko noći, već da integrišem svoju filozofiju sa postojećim kvalitetima srpskog rukometa", dodao je novi selektor Srbije.
EHF/Kolektiff
U Norveškoj mladi treneri koji rade sa juniorskim reprezentacijama često pomažu i u radu sa seniorima, što mi je omogućilo da steknem iskustvo kao analitičar, naveo je Dal.
"Blisko sam sarađivao sa tadašnjim selektorom norveške ženske reprezentacije, i brzo sam shvatio koliko je analiza korisna u savremenom rukometu. Analiza vam omogućava da bolje razumete igru, uočite obrasce i precizno se pripremite za protivnike. Za mene su informacije ključne - što više znate, bolje se možete pripremiti. Kao glavni trener, nastavljam da koristim ovaj pristup u svakodnevnom radu. Geir Oustorp, moj dugogodišnji saradnik će mi i ovde asistirati kao trener-analitičar tako da ćemo nastaviti da sve radimo sami, da budemo treneri i analitičari jer tako ne gubimo mnogo vremena, a tačno znamo šta želimo", rekao je Dal.
On je naglasio da je jedna od najvažnijih osobina, koju je kao trener uvek negovao - razumevanje različitih kultura.
"Igrači iz različitih zemalja imaju različit način razmišljanja, i kao trener morate to poštovati. Kada dobro poznajete ljude sa kojima radite, ne samo kao sportiste, već i kao ličnosti - lakše je izgraditi jak odnos i stvoriti okruženje u kojem mogu da pruže svoj maksimum. Sa Anđelom Janjušević sam imao prilike da sarađujem u Šiofoku, ali i da igram protiv nje u Rumuniji. Isto tako, utakmica između Češke i Srbije prošlo EP i činjenica da smo bili u istoj grupi mi je omogućila da već sada imam detaljnu analizu svih igračica Srbije, posebno onih koje su tada bile u Mađarskoj. To iskustvo otvara vrata komunikaciji sa igračicama o određenim odlukama koje su imale na terenu. Iskrena, otvorena i kvalitetna informacija je ključ poverenja koje je osnov dobrih rezultata", rekao je selektor Srbije.
Rukometašice Srbije će u aprilu igrati protiv Slovenije u baražu za plasman na SP. Andrea Lekić, Dragana Cvijić i
Katarina Krpež-Šlezak su se vratile u nacionalni tim, dok će u stručnom štabu biti Katarina Tomašević, koja će raditi sa golmanima.
"To što su se legende rukometnog sporta vratile u nacionalni tim pokazuje da svi imamo isti cilj i da smo svi spremni zajedno kako na terenu, tako i van njega da zasučemo rukave, krenemo od nule i izgradimo nešto novo i respektabilno. Kod većine parova baraža za plamsan na SP unapred može da se pretpostavi ko će se plasirati na samo takmičenje što nije slučaj sa našom utakmicom. Zbog toga moramo da mislimo o svemu i da radimo za taj cilj", naglasio je Dal.
On je najavio da će prvo okupljanje imati krajem februara i početkom marta isključivo sa igračicama iz Superlige Srbije.
"Potpisao sam ugovor koji je određen utakmicama sa Slovenijom, ali ono zbog čega sam došao je dalja budućnost, ne samo te dve utakmice koje su preda mnom u aprilu. Verujem da uprkos kratkom vremenu koje imamo možemo da napravimo rezultat koji će nam omogućiti da pričamo o strateškom razvoju. Kao EHF lektor želim da radim i sa trenerima, ali sada je moj fokus isključivo na baražu. Slovenija je bolje rangirana u ovom trenutku, što je posledica rezultata od prošle godine, ali imamo svoje šanse. Sa Češkom reprezentacijom sam pobeđivao mnoge timove koji su na papiru bili favoriti i sa tim pristupam ovom izazovu i sada", zaključio je Dal.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
16.04.2025 16: 07
Ona je u karijeri igrala za Slodes, Hipobanku, Esbjerg, Bera Beru, Zaječar, Turingen, Nant, Ferencvaroš, Dunajvaroš, Sombetheli i PAOK. Sa reprezentacijom Srbije osvojila je 2013. godine srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu.
13.04.2025 11: 30
Meč baraža za plasman na SP između Srbije i Slovenije na programu je od 18.00 časova na RTS.
10.04.2025 10: 30
Revanš u Boru igra se u nedelju od 18 sati.
09.04.2025 20: 56
U ekipi Srbije, kapiten Andrea Lekić postigla je 7 pogodaka, Jovana Jovović 6, a Anđela Janjušević 5. Revanš meč igra se u nedelju, 13. aprila, u Boru.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 1d
pre 7 sati 22: 02
Rukometne reprezentativke Srbije podvukle crtu ispod ubedljive pobede pred domaćom publikom.
pre 9 sati 19: 32
Meč u Beogradu protekao u dominaciji domaće reprezentacije.
pre 19 sati 09: 50
Prvi duel igra se u petak, 17. oktobra, od 18 časova u sportskoj hali Slana Bara, dok je revanš zakazan za nedelju, u istom terminu i na istom mestu.
15.10.2025 14: 55
Najbolje srpske rukometašice ugostiće u četvrtak od 18.00 časova ekipi Litvanije, a tri dana kansije očekuje ih put u Slovačku, gde će im rival biti reprezentacija Ukrajine, a sve u sklopu kvalifikacija za EP 2026. godine.
Ostavite komentar