pre 23 minuta 20: 10
Nurkiću "odzvonilo" u Finiksu: Stigao Ričards iz Šarlota, Jusuf i zvanično prekobrojan
Posle novog trejda Finiksa i Šarlota, Jusuf Nurkić postao četvrti centar tima.
Rukometna eprezentacija Srbije odigrala je danas nerešeno 31:31 protiv domaćina Rumunije u utakmici drugog kola Kupa Karpata, iako je na poluvremenu vodila 16:11.
Najefikasniji u redovima izabranika Dalibora Čuture bili su Simo Šijan sa sedam i Uroš Kojadinović sa pet postignutih golova.
Andrej Trnavac bio je dvocifren sa 11 odbrana.
"Izuzetno dobra utakmica, 45 minuta smo igrali na jako visokom nivou. Rekao bih da je možda umor učinio svoje jer su neki igrači igrali više nego što je trebalo. U odsudnim momentima imali smo problem sa realizacijom, kao i tehničkim greškama. Generalno, ponosan sam na momke jer su ostavili srce na terenu. Osvojili smo bod, iako smo zaslužili više. Sutra nas očekuje utakmica sa Turskom, verujem i još jedna naša dobra partija i upisana pobeda", izjavio je selektor Srbije Dalibor Čutura.
Golman Andrej Trnavac bio je velika podrška saigračima.
"Čestitao bih saigračima na odličnoj partiji, borbi i energiji. Ostaje žal što nismo odneli dva boda, ali i u utakmici sa Turskom idemo na pobedu te ćemo se boriti za osvajanje turnira do samog kraja", naveo je Trnavac.
Oglasio se i naš rukometaš, Uroš Borzaš.
"Ekipa je odigrala izuzetan meč. Na kraju smo psihički i fizički pali i tu negde i preuzimam odgovornost na sebe jer sam napravio nekoliko kritičnih grešaka na kraju, posebno zbog promašaja dva zicera koja su mogla da prelome utakmicu. Borićemo se sigurno do kraja za osvajanje turnira", istakao je Uroš Borzaš.
Za kraj Kupa Karpata Srbiji je ostao duel sa Turskom u nedelju, 5. januara od 13.30 po srpskom vremenu. Srbija je u prvom kolu turnira deklasirala Gruziju rezultatom 35:25.
25.12.2024 17: 10
Vršilac dužnosti selektora muške rukometne reprezentacije Srbije Dalibor Čutura izjavio je danas da će nacionalnom timu predstojeći turnir Kup Karpata i prijateljski mečevi sa Mađarskom da posluže kao dobra priprema za duele sa Španijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
07.11.2024 13: 10
Srpski rukometaš Ilija Abutović završio je reprezentativnu karijeru, saopštio je danas RSS
11.08.2024 20: 00
Posle dve i po decenije, naša rukometašica se oprostila od terena.
10.03.2024 22: 09
Rukometaš Srbije Uroš Borzaš izjavio je danas da mu je čast što je se našao na spisku novog selektora Borisa Rojevića.
pre 22 sata 22: 05
Jedan od tri domaćina takmičenja opravdao ulogu apsolutnog favorita protiv Bahreina.
15.01.2025 19: 55
Počela je grupna faza Svetskog prvenstva u rukometu. Egipat, Portugal i Holandija ostvarili su svoje prve trijumfe, dok je duel Češke i Švajcarske ostao bez pobednika.
15.01.2025 18: 42
Na dan premijernog meča reprezentacije sa Pirineja, otkriven da je njen najbolji igrač prekršio važno pravilo.
15.01.2025 12: 51
Preuzimanje selektorske funkcije u ženskoj rukoetnoj reprezentaciji Srbije velika je čast i obaveza za norveškg stručnjaka Benta Dala, ali i, kako je rekao u izjavi za Rukometni savez Srbije, velika obaveza da unapredi rezultate srpsokg ženskog rukometa.
Ostavite komentar