pre 15 minuta 15: 05
(VIDEO) Oglasio se Ostoja Mijailović iz Melbruna: Ovo nije samo košarka, već kulturno nasleđe bratskih zemalja Srbije i Grčke
Prvi čovek crno-belih pun emocija posle meča između Partizana i Panatinaikosa.
Rukometna reprezentacija Srbije okupiće se u sredu, 25. decembra u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi u okviru EHF nedelje nacionalnih timova.
Najbolji srpski rukometaši obaviće pripreme za kvalifikacije za EHF EURO u okviru kojih će nastupiti na Кupu Кarpata sa Gruzijom, Rumunijom i Turskom (2-6. januara), a potom će odigrati i prijateljski dvomeč sa Mađarskom.
Prvi okršaj sa Mađarima na programu je 08. januara naredne godine u Somboru, dok će dva dana kasnije meč biti odigran u Segedinu.
Na širem spisku našli su se sledeći igrači:
Golmani: Milan Bomaštar, Andrej Trnavac i Nikola Zorić;
Leva krila: Vanja Ilić, Mladen Šotić i Filip Milovanović;
Pivoti: Dragan Pešmalbek, Luka Šević, Luka Rogan, Branko Predović, Ivan Mićić i Mladenko Draško;
Desna krila:Aleksa Tufegdžić, Mateja Dodić, Vukašin Vorkapić i Lazar Anđelković;
Bekovi: Uroš Borzaš, Milan Jovanović, Nikola Zečević, David Кnežević, Danilo Radović, Vukašin Antonijević, Lazar Кukić, Stefan Dodić, Miljan Pušica, Andrej Dobrković, Miljan Vukovljak, Miloš Orbović, Jovica Nikolić, Nikola Crnoglavac, Uroš Кojadinović i Uroš Mitrović.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
23.07.2025 15: 51
Otišle su mlade rukometašice Srbije na Evropsko prvenstvo za juniorke sa velikim očekivanjima, a vratile su se osvojenim 12. mestom.
15.07.2025 20: 08
Poraz od 27:26 (15:17) eliminisao "orlice" iz četvrtfinala Evropskog prvenstva.
11.07.2025 12: 30
Sjajan start ženske juniorske rukometne reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u Podgorici ostvarile su igračice selektora Zorana Barbulovića.
26.06.2025 14: 47
Srpski rukometni reprezentativac, Darko Đukić pronašo je novi angažman i naredne sezone će nastupati u ekipi Ohrida, prenosi specijalizovani sajt Balkan-handball.
15.09.2025 18: 52
Moram reći da sam veoma srećan što sam deo reprezentacije Srbije i nadam se da je zadovoljstvo obostrano, izjavio je novi selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ignasio Prades Pons na početku pripreme za septembarsku EHF nedelju.
13.09.2025 09: 00
Rukometaši Vojvodine otvaraju sezonu utakmicom protiv Vranja na domaćem terenu sa početkom u 18 časova.
12.09.2025 12: 19
Došao je veliki dan u istoriji ženskog rukometnog kluba Crvena zvezda.
08.09.2025 21: 56
Proslavljeni rukometaš, sada već zavidne trenerske karijere, pričao je sa nama na brojne aktuelne teme.
Ostavite komentar