Rukometaši kadeti Srbije na korak do plasmana u četvrtfinale EP | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz rukometa

Rukometaši kadeti srušili i Sloveniju i na korak do plasmana u četvrtfinale EP

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

08.08.2024 16:23
Ognjen Cenić postigao je 10 golova RSS
Ognjen Cenić postigao je 10 golova

Kadetska rukometna selekcija Srbije (do 18 godina) pobedila je Sloveniju u Grupi A i 34:32 (17:18) nalazi se pred plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Crnoj Gori jer su apsolutni favoriti protiv Grčke u poslednjem kolu.

Posle Hrvatske (36:35), sjajni kadeti Srbije, predvođeni maestralnim Đorđom Draškom (12 golova iz 13 šuteva) i Ognjenom Cenićem (10 golova iz 13 šuteva), te Andrijeom Stankovim (5/7) i Urošem Stankovićem (4/4) uspeli su da nadoknade prednost rivala i u poslednjih osam minuta naprave preokret, povedu 33:30 i mirno privedu meč kraju. Srbija je imala neverovatnu realizaciju, pogodili su 34 od 40 šuteva! Golman Dušan Zekić imao je četiri odbrane.

U drugom meču A grupe Hrvatska je pobedila Grčku 28:18, pa Srbiji faktički ostaje da u subotu pobedi Helene i obezbedi plasman u četvrtfinale. Samo šest pobednika grupa i dve najbolje drugoplasirane selekcije odlaže među osam najboljih. 

EP u rukometu za kadete

Grupa A, drugo kolo

Grčka - Hrvatska 18:28
Srbija - Slovenija 34:32

Tabela: Srbija 4, Slovenija, Hrvatska po 2, Grčka bez bodova.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).