pre 2 minuta 17: 06
Trener Radničkog iz Niša: Idemo da se nadigravamo sa Zvezdom
Takis Lamonis ističe da im je meč sa crveno-belima najteži i da u takvim utakmicama nema šta da se izgubi.
Guliver
Prvi put u istoriji rukometa u Hrvatskoj reprezentaciju te zemlje vodiće strani trener, a neko od domaćih stručnjaka. Čast da ispiše istoriju pripala je Daguru Sigurdsonu, pošto ga je tamošnji Savez video kao najbolje rešenje na selektorskoj klupi muškog A tima.
Promocija je planirana za sutra, kada će u društvu predsednika HRS, Tomislava Grahovca, javnosti i medijima bivše jugoslovenske republike obajsniti zbog čega je prihvatio poziv i kakvi su mu planovi.
Ono što je već poznato jeste da se od njega i njegovih izabranika očekuje da se kvalifikuju za Olimpijske igre ovog leta, jer bi bio veliki neuspeh da ovajači zlatnih OI medalja iz 1996. i 2004. godine ne odu u Pariz.
Hrvatska će igrati kvalifikacioni turnir u Hanoveru, rivali će joj biti Nemačka, Austrija i Alžir, a za prolazak na najveće sportsko takmičenje potrebno joj je osvojiti jednog od prva dva mesta.
Sigurdson je trener svetske klase, kao bivši selektor Japana tu selekciju je već odveo na Igre 2024, a najveće uspehe je napravio sa Nemačkom. "Pancere" je vodio do olimpijske bronze 2016. i evropskog zlata 2012.
Bivši strateg Austrije došao je na mesto Gorana Perkovca, smenjenog posle neuspešnog nastupa na šampionatu Evrope prošlog meseca.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
28.01.2025 19: 45
Najefikasniji u timu Hrvatske bio je Filip Glavaš sa šest golova, dok je kod Mađara Zoran Ilić završio meč sa osam pogodaka.
26.01.2025 21: 59
Jedan od domaćina takmičenja uspeo da ostane u konkurenciji za medalje.
19.01.2025 22: 08
"Kockasti" ne prenose u drugu rundu takmičenja za rukometaše onoliko bodova koliko su računali da će imati posle prvog kruga.
27.07.2024 16: 37
Najefikasniji u timu Hrvatske bio je Mario Šoštarić sa šest, dok je Ivan Martinović postigao sa četiri gola. Marin Šipić i Veron Naćinović su završili utakmicu sa po tri gola.
pre 20 sati 20: 51
"Orlovi" su večeras u Nišu savladali Litvaniju rezultatom 42:25 (21:12) u prvom meču drugog kola evropskih kvalifikacija za plasman na SP 2027.
pre 21 sat 19: 30
Svetsko prvenstvo 2027. godine biće 30. izdanje šampionata pod okriljem Međunarodne rukometne federacije, a održaće se od 13. do 31. januara u Nemačkoj. Turnir će biti odigran u šest gradova širom zemlje, dok je za finale predviđena "Lankses arena" u Kelnu.
pre 22 sata 18: 49
Izabranike selektora Igora Matića očekuju tri izuzetno važna meča, i to pred domaćom publikom na stadionu Železničara u Pančevu. Prvi meč "orlići" će igrati protiv Kipra (25. mart), Belgije (28. mart) i Švajcarske (31. mart).
19.03.2026 10: 14
Najbolja reprezentacija naše zemlje hvata zalet za baraž dvomeč sa Mađarskom.
Ostavite komentar