Francuska ubedljiva protiv Severne Makedonije na otvaranju Evropskog prvenstva

Autor: Kosta Simetić

10.01.2024 19:41
rukometaši Francuske Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla
rukometaši Francuske

Rukometaši Francuske pobedili su Severnu Makedoniju 39:29 (17:13) na otvaranju Evropskog prvenstva u rukometu koje se održava u Nemačkoj.

Bio je ovo susret koji je otvorio kontinentalno takmičenje, a odigran je na stadionu "Merkur Špil Arena" pred ogromnim brojem ljudi, a očekuje sa da publike bude još više od 20.45 kada će domaćin, Nemačka, odmeriti snage sa Švajcarskom (TV Arena sport 4).

Makedonci su se dobro držali na početku, golom Filipa Kuzmanovskog poveli su 10:8, ali je onda usledila serija Francuza koju je predvodio Ugo Deskat i na poluvremenu je bilo +4 za "trikolore".

U nastavku Francuska je postepeno povećavala prednost i na kraju upisala rutinsku pobedu na početku evropskog šampionata.

Najefikasniji bio je pomenuti Deskat sa sedam golova, jedan manje dodao je Dilan Nahi, dok je Nikola Karabatić postigao jedan pogodak.

Na drugoj strani istakao se Žarko Peševski, koji je postigao sedam golova, šest je dodao Ivan Džonov, a četiri Kuzanski.