
pre 3 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Drugi put u istoriji atletike, a prvi put na Svetskim prvenstvima i u ženskoj konkurenciji, desilo se da zlatna medalja bude "podeljena na pola", jer su titulu u skoku s motkom na takmičenju u Budimpešti osvojile Australijanka Nina Kenedi i Amerikanka Kejti Mun. Dan posle, prva je objasnila kako je pao dogovor koji su pre njih napravili samo skakači u vis Mutaz Esa Baršim i Đanmarko Tamberi na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Prvi uslov bio je da obe savladaju istu visinu, što su i učinile na četiri metara i 90 centimetara.
"Dugo smo bile tamo, gurale jedna drugo do apsolutne granice. Kejti je svetska šampionka, ona je olimpijska šampionka, nisam očekivala da će hteti da podeli zlato pa sam mislila da ćemo nastaviti da skačemo", počela je neobičnu priču Kenedi, kojoj je ovo prvo takvo veliko zlato u seniorskoj karijeri.
Australijanka je vodila dvoboj, obarajući lični i nacionalni rekord, ali ju je Amerikanka svaki put stizala, pa je u jednom trenutku neverbalnim putem predložila rivalki da zajedno stanu na vrh pobedničkog postolja.
"A onda sam je nekako pogledala i pitala: 'Želiš li možda da podelimo ovo?' i mogli ste na njenom licu da vidite olakšanje i na mom licu isto. Neverovatno je podeliti zlato sa Kejti Mun. Dugo smo prijateljice", priznala je Kenedi.
Bronzanu medalju osvojila je Finkinja Vilma Murto sa preskočenih 4,80 metara, a planetrani rekord i dalje drži penzionisana Ruskinja Jelena Isinbajeva sa 5,06 metara, postavljen pre 14 godina.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
22.03.2025 11: 55
Srpski atletičar nije uspeo da se plasira u finale trke na 400 metara u kineskom gradu Nanđingu.
01.03.2025 08: 42
Nestvarni švedski atletičar nastavio da pomera granice u svojoj disciplini.
01.01.2025 08: 10
Oboreno je u ovoj godini 18 najboljih atletskih ostvarenja na otvorenom i sedam u hali.
05.08.2024 22: 23
Ponovo je Armand pokazao da mu niko ne može parirati.
pre 11 sati 15: 42
Portugalski rekorder nadmašio konkurenciju na 1.500 metara, na Svetskom prvenstvu.
16.09.2025 16: 27
Srebrno odličje je osvojio Orlando Benet sa Jamajke (13,08 sekundi), dok je bronza pripala njegovom sunarodniku Tajleru Mejsonu (13,12).
16.09.2025 16: 16
Sanghjok Vu iz Južne Koreje osvojio je srebrnu medalju sa 2,34 metra, dok je bronza pripala Čehu Janu Štefeli sa 2,31
16.09.2025 15: 47
Srpska atletičarka nije nezadovoljna učinkom u kvalifikacijama planetarnog šampionata.
Ostavite komentar