
pre 4 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Armin Sinančević završio je svoje učešće na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Srpski bacač kugle zauzeo je na takmičenju deveto mesto, a najbolji rezultat u finalu bio mu je 20,78 metara.
Podsetimo, momak iz Prijepolja danas je tokom prepodneva zauzeo ukupno deveto mesto u kvalifikacijama kada je kuglu bacio 20,92 metara. Međutim, u finalu, ipak, nije došao do medalje... Bez nova tri pokušaja ostao je na poslednjem bacanju, kada ga je takmičar Mihaljević iz Hrvatske pretekao, a prethodno je isto učinio i Amerikanac Oterdal.
Sa druge strane, Asmir Kolašinac nije ostvario dobar rezultat. Takmičenje je završio u kvalifikacijama, a u poslednjoj seriji, u istoj disciplini, bacio je kuglu 19.95 metara, što nije bilo dovoljno za finale, pa je takmičenje u glavnom gradu Mađarske završio tek na 19. poziciji.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
25.08.2025 15: 35
Srpska atletičarka će prvi put na ovako velikom takmičenju usčestvovati u disciplini troskok, umesto u skoku u dalje
22.04.2025 17: 26
Sinančević će letnju sezonu otvoriti na mitingu "Memorijal Vlado Pivljanin" u Priboju, a potom nastupiti 22. maja na prestižnom "Memorijalu Borisa Hanžekovića" u Hrvatskoj.
22.03.2025 11: 55
Srpski atletičar nije uspeo da se plasira u finale trke na 400 metara u kineskom gradu Nanđingu.
09.03.2025 11: 45
Reprezentativac Srbije u atletici Armin Sinančević plasirao se u finale Evropskog prvenstva u dvorani u disciplini bacanje kugle, pošto je danas u kvalifikacijama ostvario rezultat od 20,11 metara.
pre 12 sati 15: 42
Portugalski rekorder nadmašio konkurenciju na 1.500 metara, na Svetskom prvenstvu.
16.09.2025 16: 27
Srebrno odličje je osvojio Orlando Benet sa Jamajke (13,08 sekundi), dok je bronza pripala njegovom sunarodniku Tajleru Mejsonu (13,12).
16.09.2025 16: 16
Sanghjok Vu iz Južne Koreje osvojio je srebrnu medalju sa 2,34 metra, dok je bronza pripala Čehu Janu Štefeli sa 2,31
16.09.2025 15: 47
Srpska atletičarka nije nezadovoljna učinkom u kvalifikacijama planetarnog šampionata.
Ostavite komentar