Vesti iz ostalih sportova

"Delfini" pobedili Crnu Goru u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo

Izvor: Tanjug

12.07.2023 18:30
"Delfini" pobedili Crnu Goru u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo MN Press

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u Kašivazakiju selekciju Crne Gore rezultatom 14:11 (4:5, 3:1, 3:4, 4:1) u poslednjoj proveri uoči starta Svetskog prvenstva u Japanu.

"Delfini" su u drugoj četvrtini napravili razliku, posle goleade u prvom kvartalu, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 7:6.

Posle trećeg perioda ekipe su bile izjednačene, da bi Srbija u poslednjem kvartalu napravila razliku i tako stigla do pobede pred početak Svetskog prvenstva protiv ekipe sa kojom će se sastati u grupi.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Marko Radulović sa tri gola. U reprezentaciji Crne Gore najbolji je bio Đuro Radović sa tri pogotka.

SP će biti održano od 14. do 30. jula u Fukuoki. Srbija će igrati u grupi D sa Crnom Gorom, Španijom i Južnom Afrikom.

"Najvažnije je da podižemo formu, a jasno je da moramo i možemo još bolje", rekao je golman vaterpolista Srbije Branislav Mitrović, prenosi zvanični sajt Vaterpolo saveza Srbije.