pre 25 minuta 00: 44
(VIDEO) Bivši UFC izazivač za titulu nokautirao muškarca ispred paba u Liverpulu!
Daren Til rešio da se obračuna sa čovekom sa kojim se dugo raspravljao na internetu.
Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Ivana Španović nije uspela da dopuni svoju nisku medalja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu.
Nakon pregršt odličja osvojenih u skoku udalj, srpska atletičarka je nastupala u troskoku i u finalu je zauzela osmu poziciju.
Španović je kao poslednja, osmoplasirana izborila nastavak takmičenja posle tri serije i to skokom od 14,06 metara zabeleženim u drugoj seriji. Ona je imala dva prestupa u finalu (u prvoj i petoj seriji).
Zlatnu medalju osvojila je Darija Derkač iz Italije najboljim skokom u Evropi ove godine i ličnim rekordom 14,60 metara, ostvarenim u petoj seriji, srebro je pripalo Belgijanki Saliji Gise koja je zabeležila rezultat 14,46, dok se bronzom okitila Bugarka Aleksandra Načeva skokom od 14,40 metara.
POREDAK u FINALU
1. Derkač 14.60
2. Gise 14.46
3. Načeva 14.40
4. Mason 14.37
5. Danišmaz 14.33
6. Vitman 14.32
7. Talos 14.23
8. Španović 14.06
TOK TAKMIČENJA
PRVA SERIJA
Srpska atletičarka Ivana Španović prestupila je u prvoj seriji u finalu troskoka na EP u Birmingemu.
Italijanka Darija Derkač u prvom skoku zabeležila je najbolji rezultat - 14,53 metra.
Zanimljivo je da je od 12 finalistkinja, čak šest u prvom pokušaju imalo neispravan skok.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
DRUGA SERIJA
Španović konačno beleži prvi valjani skok u finalu. U drugoj seriji skočila je 14,06 metara. Trenutno je na petoj poziciji.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
TREĆA SERIJA
Španović u trećoj seriji lošija, skočila je 13.95 metara.
Čak četiri skakačice beleže bolje skokove od srpske atletičarke u trećoj seriji i ona je trenutno osma u generalnom poretku i kao poslednja je izborila još tri skoka u finalu.
TRENUTNI POREDAK
1. Derkač 14.48
2. Načeva 14.40
3. Mason 14.37
4. Gise 14.37
5. Danišmaz 14.33
6. Vitman 14.32
7. Talos 14.23
8. Španović 14.06
---------------------------------------------------------------------------------------------------
ČETVRTA SERIJA
Španović prva skočila u četvrtoj seriji - 14,04 metra sa jakim vetrom u leđa, tako da ostaje na osmoj poziciji.
Belgijanka Salija Gise zabeležila je u ovoj seriji rezultat 14,46 metara i preuzela je drugu poziciju, dok je Derkač potvrdila da je večeras u najboljoj formi - skočila je najbolje ove godine u Evropi 14,60 metara i ubedljivo je prva.
TRENUTNI POREDAK
1. Derkač 14.60
2. Gise 14.46
3. Načeva 14.40
4. Mason 14.37
5. Danišmaz 14.33
6. Vitman 14.32
7. Talos 14.23
8. Španović 14.06
---------------------------------------------------------------------------------------------------
PETA SERIJA
Ivana ne uspeva da u petoj seriji zabeleži ispravan skok - prestupila je kao i u prvoj seriji i ostaje na osmom mestu. Španović će imati još jednu priliku da ostvari najbolji skok i eventulano se umeša u borbu za medalje.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
ŠESTA SERIJA
Ivana Španović je u poslednjoj šestoj seriji ostvarila daljinu 13,55 metara, tako da finale EP u troskoku završava na osmom mestu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Ivana Španović na Evropskom prvenstvu u Birmingemu nastupa u troskoku, svojoj novoj disciplini.
Sjajna srpska atletičarka pokušava da dopuni bogatu nisku trofeja sa najvećih takmičenja koju je napunila prethodnih godina u skoku udalj.
Ona je na Evropskim prvenstvima na otvorenom osvojila dve zlatne medalje (Amsterdam 2016. godine - 7,08 metara i Minhen 2022. godine 7,06 metara) i srebro (Cirih 2014. godine - 6,81 metar).
Ona je u prvom skoku zabeležila rezultat 14,21 metara, i obezbedila plasman u finale, nakon čega više nije skakala jer nije bilo potrebe da se "troši".
Finale EP je neočekivano pomereno za 35 minuta zbog toga što su pojedine atletičarke, među kojima je bila i Ivana Španović, kasnile u dolasku na stadion zbog dva sudara koja su se dogodila na putu.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
02.08.2026 21: 00
Reprezentativka Srbije u atletici Aleksandrija Mitrović izjavila je da joj je cilj plasman u finale u disciplini troskok na predstojećem Evropskom prvenstvu, koje će biti održano od 10. do 16. avgusta u Birmingemu.
27.05.2026 17: 24
Srpska atletičarka je do prvog mesta stigla već posle prvog pokušaja.
25.03.2026 16: 20
Srpskoj ateltičarki je sada fokus na EP u Birmingemu, koje se održava u avgustu.
22.03.2026 09: 40
Osvajačica brojnih evropskih i svetskih medalja u skoku udalj, presrećna posle šestog mesta u troskoku na dvoranskom planetarnom šampionatu.
pre 1 sat 23: 14
Dramatičan finiš takmičenja odlučio je prvaka Evrope u disciplini desetoboj na Evropskom prvenstvu u Birmingemu
pre 4 sata 20: 51
Sara Kertis zabeležila je novi svetski rekord u trci na 50 metara leđnim stilom
pre 5 sati 19: 41
Nekada se na neke stvari ne može uticati.
pre 6 sati 18: 13
Najvažniji meč na šampionatu.
Ostavite komentar